Německo požaduje zavedení pohraničních kontrol v celé EU

Německo požaduje zavedení pohraničních kontrol v celé EU
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Bavorská hranice
12 / 08 / 2015, 10:15

Agentura France Presse: Německé policejní odbory volají po návratu pasových kontrol na hranicích.

Šéf německé policejní unie Rainer Wendt uvedl: „Z našeho hlediska by bylo opětovné zavedení hraničních kontrol optimálním řešením. Německo by rozhodně tento návrh vzhledem k masivní migrační vlně nemělo jen tak smést ze stolu.“  Zdroj: ibtimes.com

Bavorsko i Sasko posiluje ochranu státních hranic. Důvodem je boj proti terorismu...

Už nyní provádí německá policie zvýšené bezpečnostní kontroly na pravidelných vlakových linkách, ale i na dálnicích a mezinárodních letištích po celé zemi.

Již dříve uvedly policejní odbory (GdP), že německá spolková policie čelí bezprecedentním problémům. Po celé měsíce už policisté nestíhají uprchlíkům, které zadrží na bavorských hranicích, snímat otisky prstů a díky tomu nejsou desetitisíce osob registrovány.

Německo patří v rámci Evropské unie k nejčastějším cílům žadatelů o azyl. V letošním roce se očekává, že ze Sýrie, Eritreje, Afghánistánu a dalších zemí Blízkého východu a Afriky dorazí do Německa až 500.000 uprchlíků.  

Německé úřady se začátkem srpna rozhodly, že vyhostí 94.000 migrantů převážně z Balkánu, kteří požadují status uprchlíka. Nově zavedená a přísnější imigrační legislativa již vyvolala masové protesty mezi migranty v Berlíně.

Německé veřejné mínění je v otázce migrace čím dál víc polarizované.  63 procent obyvatel požaduje přísnější přistěhovalecké zákony a 62 procent obyvatel požaduje rychlé vyhošťování migrantů. 

Německé úřady hlásí od začátku letošního roku už 173 útoků na ubytovny, tábory a přístřešky obývané žadateli o azyl.

Tagy článku