Německo přestalo zvládat příliv uprchlíků. 45 tisícům azylantů nebyly sejmuty otisky

Německo přestalo zvládat příliv uprchlíků. 45 tisícům azylantů nebyly sejmuty otisky
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
12 / 07 / 2015, 18:30

Policejní odbory v Německu bijí na poplach: Policie nestíhá registrace všech nelegálních imigrantů. Desetitisíce azylantů není vůbec identifikováno.

Podle odborů (GdP) čelí německá spolková policie bezprecedentním problémům. Uvedl to zástupce odborů Jörg Radek v magazínu "Der Spiegel". Po celé měsíce už policisté nestíhají uprchlíkům, které zadrží na bavorských hranicích, snímat otisky prstů a díky tomu nejsou desetitisíce osob registrovány.

"Odhadujeme, že od začátku roku se jedná až o 45 000 azylantů, kterým nebyly odebrány otisky prstů, i když je to vyžadováno zákonem o azylovém řízení," řekl Jörg Radek agentuře Deutsche Presse (DPA). Úředníci jsou extrémně přetíženi a navíc používají naprosto nevyhovující a zastaralou výpočetní techniku. Jedná se především o služebny ve Freyungu a v Passau, kde končí tzv. balkánská pašerácká trasa. 

V Pasově je denně vyřizováno 250 až 300 případů nedovoleného překročení hranice. Policisté se jich zeptají na jména a poté pomocí čtečky prstů v systému ověří, zda nemají záznamy. Otisky se ale neukládají. Běženci jsou poté odesláni ke spolkovému úřadu pro migraci, který je pověřen jejich registrací. „Je ale otázkou, zda tam vůbec dorazí. Nikdo neví, kam ve skutečnosti odcházejí,“ dodal Radek. Zdroj: lidovky.cz)

Podle ústního pokynu policejního ředitelství v Postupimi mají úředníci "upustit od povinnosti snímat otisky prstů." Vedení německé spolkové policie odmítlo komentovat vyjádření odborů a pouze uvedlo, že "Rostoucí počty uprchlíků jsou i pro federální polici výzvou," a dál, že " jsou zavedena odpovídající identifikační opatření v souladu s právními požadavky například tím, že budete-li to nutné, budou zajištěna pomocí jiných státních orgánů." 

Radek v dopise naléhavě upozornil německého ministra vnitra Thomase de Maiziera že je ohrožena vnitřní bezpečnost země "Nikdo neví, kdy tito lidé skutečně vstoupili do Německa, ani za jakým účelem, ať už se jedná o uprchlíky nebo "navrátilce" z oblastí válečných konfliktů.  

Zdroj: augsburger-allgemeine.de

Tagy článku