Německo: Roste počet podezření na terorismus, nebezpečí útoku je vysoké. Kvůli běžencům

Německo: Roste počet podezření na terorismus, nebezpečí útoku je vysoké. Kvůli běžencům
25 / 07 / 2016, 14:15

"Vzhledem k pokračující migraci do Německa musíme předpokládat, že zde mezi běženci mohou být aktivní či někdejší členové, podporovatelé a sympatizanti teroristických organizací či islamističtí váleční zločinci," citoval ONZ kriminální úřad.

Berlín (ČTK) Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) v současné době eviduje 410 udání na žadatele o azyl kvůli podezření z terorismu. Dnes o tom informoval list Osnabrücker Neue Zeitung (ONZ) s tím, že v 60 případech kriminalisté zahájili formální vyšetřování. Německá vláda dnes podle agentury DPA v souvislosti s posledním útoky v zemi, za kterými stáli žadatelé o azyl či přistěhovalci, varovala před kolektivním obviňováním běženců z terorismu.

Počet podezření na terorismus se neustále zvyšuje. Ještě v lednu BKA informoval o 244 udáních, v květnu pak o 369 a nyní je jich více než 400. Vzrostl také počet případů, které kriminalisté na základě udání nakonec skutečně začali vyšetřovat. Za celý loňský rok jich bylo 19, v květnu pak o 21 více a nyní jich BKA eviduje šedesát.

Německé ministerstvo vnitra dnes varovalo, že nebezpečí útoku je v Německu vysoké. "Je vysoké již nějakou dobu a nic se na tom nemění," uvedl mluvčí ministerstva Tobias Plate na tiskové konferenci. Vládní mluvčí Ulrike Demmer nicméně upozornila, že za většinou posledních teroristických útoků v Evropě nebyli běženci.

Do Německa loni přišlo zhruba 1,1 milionu migrantů, velká část z nich byla ze Sýrie a z Afghánistánu, letos zde podalo žádost o azyl přes 300.000 lidí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.