Německo schválilo zákon, který částečně zakazuje nošení burek

Německo schválilo zákon, který částečně zakazuje nošení burek
Popisek: burka
29 / 04 / 2017, 13:00

Němečtí zákonodárci schválili zákon, který částečně zakazuje nošení burek na veřejných místech.

Němečtí zákonodárci schválili zákon, který částečně zakazuje nošení burek na veřejných místech. Německý spolkový sněm tak vyslyšel výzvy některých politiků, ale i veřejnosti, která po takovém zákazu volala. Zákon se primárně vztahuje na ženy ve státní správě. Zahalování si totiž podle zákonodárců protiřečí neutralitě státní správy.

Zákaz zahalování bude platit i pro vojenský personál a zaměstnance pracující u soudu. Zákon počítá i s výjimkami, kdy bude nošení burky či závoje povoleno. V případě, když by například hrozila státním úředníkům či vojenským představitelům infekce či jiné zdravotní riziko, budou mít burku povolenou.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière k zákonu prohlásil, že pokud chtějí být migranti v Rakousku integrováni, je podstatné, aby země dala jasně najevo, jaké hodnoty v ní převládají, a naopak k jakým hodnotám projevuje Rakousko omezenou toleranci. De Maizière na druhé straně odmítl úplný zákaz burek, který by považoval za protiústavní.

Návrh ještě musí formálně posvětit i horní komora německého parlamentu. Pokud se tak stane, stane seNěmecko pátou zemí Evropské unie, jež alespoň částečně nošení burek zakáže. Dalšími státy, které toto opatření už zavedly, jsou Francie, Belgie, Nizozemsko a Bulharsko, na podobném nařízení pracují také zákonodárci Rakouska. Po částečném zákazu nošení muslimských burek začala koncem minulého roku volat i německá kancléřka Angela Merkelová, ale i například vládní CSU.

 

psali jsme:

"Burka je uniformou islamismu a překážkou v integraci!" tvrdí německá CSU

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.