Německo se obává teroristických útoků v Turecku. Uzavřelo velvyslanectví

Německo se obává teroristických útoků v Turecku. Uzavřelo velvyslanectví
15 / 09 / 2016, 08:15

Německá velvyslanectví a konzuláty v Turecku budou do pátku uzavřena kvůli hrozbě teroristického útoku.

Berlín/Ankara (ČTK) - Německo včera kvůli teroristickému riziku uzavřelo svoje velvyslanectví a konzuláty v Turecku. Jde o prevenci v rámci muslimského svátku oběti (íd al-adhá), který začal v pondělí a v jehož souvislosti již německé ministerstvo zahraničí vydalo výstrahu svým občanům, aby byli při pobytu v Turecku obezřetní.

Německé zastupitelské úřady v Turecku v pondělí omezily provoz a uzavřely se pro veřejnost. Nyní přerušily činnost úplně. Opatření, které je již druhé v tomto roce, má platit do pátku.

Německo tak reagovalo na nejrůznější náznaky možných útoků na německé cíle. Berlín na vývoj bezpečnostní situace v Turecku reaguje velmi citlivě zejména od lednového teroristického útoku v Istanbulu, kterému padlo za oběť 12 německých turistů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace