Německo soudí spoluzakladatele Pegidy za šíření nenávisti

Německo soudí spoluzakladatele Pegidy za šíření nenávisti
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Pegida
20 / 04 / 2016, 14:45

Lutz Bachmann stanul v úterý před soudem, kde čelí žalobě, že šířil a podněcoval náboženskou nenávist

Jeden z čelných představitelů protiislámského hnutí Pegida Lutz Bachmann se tento týden zpovídá u německého soudu. Žaloba mu klade za vinu, že šířil na sociálních sítích, hlavně na Facebooku nenávistné výroky proti muslimským uprchlíkům. Hrozí mu trest až pět let odnětí svobody. Příznivci Bachmanna jej přišli k soudnímu stání podpořit a naopak většina z nich se domnívá, že zpovídat by se měla německá kancléřka Angela Merkelová.

Proces s Bachmannem provází mimořádný zájem médií i širší veřejnosti. Sešli se zde Bachmannovi stoupenci  i odpůrci, kteří se vzájemně překřikovali. Na fyzické potyčky však nedošlo.

Státní zastupitelství obžalovalo Bachmanna na základě výroků, které pronesl v roce 2014 na Facebooku, když označil uprchlíky za ,,dotěrný hmyz", ,,odpad" a ,,špinavou pakáž". Bachmannova obhájkyně vyzvala soud, ať jej zbaví obvinění. Podle ní se za svá slova na jedné z demonstrací omluvil. Na to ale soud nepřistoupil. Zvláště, když prý Bachmann své výroky na Facebooku opakoval dál a podle soudu v odsuzování muslimských migrantů ,,přitvrzoval".

Připomeňme, že podobný případ se řeší také v České republice. Martin Konvička, předseda Bloku proti islámu, byl začátkem dubna obžalován též z šíření náboženské nenávisti. Hrozí mu za to tři roky vězení.

 

Zdroj: iDNES.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace