Německo údajně vydírá českou vládu, aby ČR přijala mnohem více migrantů

Německo údajně vydírá českou vládu, aby ČR přijala mnohem více migrantů
Popisek: Ilustrační foto
07 / 04 / 2016, 16:30

AKTUALIZOVÁNO / Spojka Merkelové vydírala Česko, odhalil německý politik. Špidla a Zaorálek to popřeli.

7.4.2016 / Server ParlamentniListy.cz dnes uvedl, že expremiér Vladimír Špidla (ČSSD) společně s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) na serveru Blesk.cz  tuto informaci popřel. Podle Bystroně je však paradoxní to, že sama Özoguzová vydala o své návštěvě Prahy tiskovou zprávu, ze které jasně vyplývá, že on sám říká pravdu. „Mým cílem bylo vybídnout Čechy, aby přijímali migranty v souladu s našimi závazky,“ cituje Bystroň Özoguzovou z rozhovoru pro deník Der Tagesspiegel.

5.4.2016 / "Koncem minulého týdne navštívila Prahu spolková zmocněnkyně pro migraci Aydan Özoguzová. Návštěva kupodivu nevyvolala velký zájem médií a to i přesto, že Özoguzová zůstala celé dva dny a opakovaně vydírala českou vládu, aby Česko přijalo migranty, se kterými si Německo neví rady a jejichž integraci nezvládá," uvádí na serveru ParlamentniListy.cz předseda bavorské zemské organizace strany Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň.

A pokračuje:

"Özoguzová vyzvala při své návštěvě Prahy českou vládu, aby přijímala migranty. Toto vměšování se do vnitřních záležitostí našeho státu ukazuje, kdo v EU udává tón. Özoguzová je sice zmocněnkyní německé spolkové vlády a ne Evropské unie. To ji nebránilo v tom,  ohánět se v průběhu celé své návštěvy usnesení Evropské rady, podle kterého má Česká republika přijmout 1.500 uprchlíků z první vlny migrantů, kteří přišli do Německa v průběhu minulého roku.

Návštěva Özoguzové je varovným signálem hned z více důvodů. Za prvé ukazuje, že německá spolková vláda se není schopna sama postarat o migranty, které Angela Merkelová prostřednictvím masových médií pozvala v létě 2015 do Německa. Místo toho, aby problém, který sama způsobila, také sama vyřešila, snaží se teď německá vláda zodpovědnost za řešení tohoto problému vnutit ostatním členským zemím EU. Způsob, kterým to dělá, je výrazem bezmezné arogance moci. Povýšenost, se kterou vláda Merkelové chce přesídlovat migranty po Evropě jak proti vůli členských zemí, tak migrantů samotných, je zarážející."

Celý článek naleznete zde

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace