Německo varuje Itálii: Migranty k nám přes Brenner neposílejte.

Německo varuje Itálii: Migranty k nám přes Brenner neposílejte.
Autor: MartinPutz, pod licencí CC BY-SA 3.0|Popisek: Brennerský průsmyk, jedna z nejvýznamnějších tranzitních tras mezi severní a jižní Evropou.
06 / 04 / 2016, 13:15

Německo s Rakouskem uvažují o zrušení pohraničních kontrol od 12. května. Pouze za podmínky, že se podaří udržet uprchlíky v Itálii.

"Itálie by se měla zdržet pokusů o odesílání migrantů na sever směrem k Rakousku a Německu. Došlo by k omezení dopravy podél důležitého severojižního dopravního koridoru," to uvedl včera německý ministr vnitra Thomas de Maiziere. Rakousko zmínil úmyslně, protože to funguje jako "nárazníkové" pásmo na celé migrační trase, stejně jako loni na trase přes Balkán.

Kvůli příchodu teplého počasí na evropský kontinent se Rakousko připravuje na další migrační vlnu, která má tentokrát přijít přes Středozemní moře ze severní Afriky. Vídeň už oznámila, že zpřísňuje pohraniční kontroly v Brenneru, který je vstupní branou z Itálie do Rakouska a dalších zemí na severu Evropy.

Stovky aktivistů demonstrovalo u Brenneru - nesouhlasí s uzavřením hranic

"Itálie se nemůže spoléhat na to, že Brenner zůstane otevřený," řekl de Maiziere pro rakouskou televizi ORF a dodal, že Řím nemůže "stejně jako v minulosti jednoduše posílat lidi na sever. Itálie si bude muset plnit svoje povinnosti."

Mluvčí rakouského ministerstva vnitra v úterý informoval, že počet migrantů cestujících přes Rakousko do Německa klesl na nulu. Ještě nedávno to bylo asi 140 běženců denně, což je ale podstatně méně, než v loňském roce, kdy jich překračovalo hranice několik tisíc. 

De Maiziere rovněž uvedl, že pokud se podaří omezit příliv uprchlíků, znamenalo by to zrušení dočasných pohraničních kontrol mezi Německem a Rakouskem, a to už přibližně od 12. května. 

Foto: //en.wikipedia.org/wiki/Brenner_Pass#/media/File:Brenner_LKW_Stau.jpg

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace