Německo varuje turisty před teroristickými útoky v Istanbulu

Německo varuje turisty před teroristickými útoky v Istanbulu
Popisek: Ilustrační foto
29 / 07 / 2015, 18:00

Německé ministerstvo zahraničí dnes zveřejnilo varování před možnými atentáty na metro a autobusové zastávky v Istanbulu.

Podle agentury Reuters souvisí varování s útoky turecké armády proti kurdským ozbrojencům v severním Iráku. "Strana kurdských pracujících (PKK) může posílit svoji aktivitu, pokud jde o útoky," uvedlo ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách.

Počet turistů ze zahraničí, kteří přijeli do Turecka, za prvních šest měsíců letošního roku klesl o 2,25 procenta na 14 890 000.

Turecká armáda několik posledních dnů útočí na ozbrojence ze zakázané PKK jak na vlastním území Turecka, tak v severním Iráku. (Zdroj: aktualne.cz)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace