Německo zatklo muže, který chtěl spáchat teroristický útok

Německo zatklo muže, který chtěl spáchat teroristický útok
Autor: Flickr.com|Popisek: policie
24 / 01 / 2017, 11:00

Německá policie v neděli zatkla podezřelého muže, který podle ní plánoval teroristický útok.

Jedenadvacetiletého muže zatkla zvláštní jednotka spolu s jednou ženou ve městě Neuss v Severním Porýní-Vestfálsku. Žena měla být manželkou podezřelého a možným komplicem muže, jehož jméno média neuvádějí. Později však byla propuštěna.

Případ má možnou spojitost s dalším zatčeným mužem, jehož policie zajistila ve Vídni. Ten má být podezřelý z toho, že měl kontakty na islámské militanty a rovněž plánoval teroristický útok.

Podle agentury Reuters plánoval zatčený mladík v Německu bombový útok na policii a a vojáky. Německá policie uvedla, že on i zatčený muž ve Vídni experimentovali s materiály, aby sestrojili funkční výbušniny ve městě Neuss.

Německá policie je od útoku provedeného na vánočním trhu 19. 12. nadále ve stavu zvýšené pohotovosti.

 

psali jsme:

Ve Vídni zadrželi podezřelého z plánování teroristického útoku

Turecká policie zatkla pachatele novoročního teroristického útoku v Istanbulu

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace