Německo zatklo tři muže podezřelé z plánování teroristických útoků v Düsseldorfu

Německo zatklo tři muže podezřelé z plánování teroristických útoků v Düsseldorfu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Německo
02 / 06 / 2016, 18:15

Muži měli být napojeni na Islámský stát.

Německo zatklo ve čtvrtek tři syrské muže, které důvodně podezřívá z plánování teoristických útoků. Podle německé prokuratury byl plán zmařen čtvrtou podezřelou osobou, jež už dříve odcestovala do Francie, aby zde policii prozradila detaily o tomto spiknutí, které se mělo odehrát v hlavním městě spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko.

Podle prohlášení prokuratury proběhlo zatčení ve třech různých městech Německa. Plán počítal s nejméně dvěma sebevražednými atentátníky, kteří se měli odpálit v centrální části Düsseldorfu, další útočníci pak měli na stejném místě zabít co nejvíce lidí. Při útoku měli mimo jiné použít střelné zbraně či výbušniny.

Na druhou stranu prokuratura nepotvrdila, že by se přípravy na možné útoky v Düsseldorfu nacházely v takové fázi, že by hrozilo městu či celému státu bezprostřední nebezpečí. Ve zprávě prokuratury se poukazuje na fakt, že nebyly indikace toho, že by zatčené osoby zahájily konkrétní přípravy na útok.

Podle informací, které jsou k dispozici, se měli dva zatčení muži připojit v roce 2014 k Islámskému státu v Sýrii, kde obdrželi příslušné instrukce od vedení teroristické skupiny na spáchání atentátů právě v Düsseldorfu. Plán na uskutečnění útoku byl zmařen Salehem A., který odjel do Francie, aby zde o něm prozradil detaily. Od té doby se nachází ve vazbě. Německá prokuratura se nechala slyšet, že bude usilovat o jeho vydání.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace