Německo zatklo tři muže podezřelé z plánování teroristických útoků v Düsseldorfu

Německo zatklo tři muže podezřelé z plánování teroristických útoků v Düsseldorfu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Německo
02 / 06 / 2016, 18:15

Muži měli být napojeni na Islámský stát.

Německo zatklo ve čtvrtek tři syrské muže, které důvodně podezřívá z plánování teoristických útoků. Podle německé prokuratury byl plán zmařen čtvrtou podezřelou osobou, jež už dříve odcestovala do Francie, aby zde policii prozradila detaily o tomto spiknutí, které se mělo odehrát v hlavním městě spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko.

Podle prohlášení prokuratury proběhlo zatčení ve třech různých městech Německa. Plán počítal s nejméně dvěma sebevražednými atentátníky, kteří se měli odpálit v centrální části Düsseldorfu, další útočníci pak měli na stejném místě zabít co nejvíce lidí. Při útoku měli mimo jiné použít střelné zbraně či výbušniny.

Na druhou stranu prokuratura nepotvrdila, že by se přípravy na možné útoky v Düsseldorfu nacházely v takové fázi, že by hrozilo městu či celému státu bezprostřední nebezpečí. Ve zprávě prokuratury se poukazuje na fakt, že nebyly indikace toho, že by zatčené osoby zahájily konkrétní přípravy na útok.

Podle informací, které jsou k dispozici, se měli dva zatčení muži připojit v roce 2014 k Islámskému státu v Sýrii, kde obdrželi příslušné instrukce od vedení teroristické skupiny na spáchání atentátů právě v Düsseldorfu. Plán na uskutečnění útoku byl zmařen Salehem A., který odjel do Francie, aby zde o něm prozradil detaily. Od té doby se nachází ve vazbě. Německá prokuratura se nechala slyšet, že bude usilovat o jeho vydání.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku