Německo zavádí na hranicích s Rakouskem nepřetržité kontroly

Německo zavádí na hranicích s Rakouskem nepřetržité kontroly
15 / 12 / 2016, 07:30

Nepřetržité a namátkové kontroly budou zavedeny od 15. prosince.

Mnichov - Německo upozornilo, že zavede od 15. prosince nepřetržité kontroly na třech dálničních hraničních přechodech s Rakouskem, které hojně využívají i čeští řidiči. Jde o přechod na dálnici A3 u Pasova, na dálnici A8 u Salcburku a A93 u Kufsteinu, upřesnil podle agentury DPA bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. I když nově bude přítomnost policistů nepřetržitá, kontroly budou nadále jen namátkové.

Francii se pohraniční kontroly vyplatily. Policie nevpustila 17 500 osob

Omezené hraniční kontroly kvůli migrační krizi zavedly některé země Evropské unie, včetně Německa, se souhlasem Evropské unie už loni. I když se letos množství uprchlíků mířících do EU výrazně zmenšil, zemská vláda v Bavorsku, přes které se migrační vlna do Německa hlavně valila, zpřísnění kontrol hájí.

"Je velmi, velmi důležité dál snížit množství ilegálních vstupů a udělat Německo celkově bezpečnějším," prohlásil podle DPA Herrmann. "Musíme přijmout odpovídající opatření pro budoucnost," dodal.

Ministr poznamenal, že nadále zůstane u namátkových kontrol. Významné ale podle něj je, že na velkých přechodech budou prováděny bez přerušení ve dne v noci, což doposud nebylo.

Obavy z uprchlické vlny. Evropské země požadují další kontroly na hranicích

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace