Německo zavádí na hranicích s Rakouskem nepřetržité kontroly

Německo zavádí na hranicích s Rakouskem nepřetržité kontroly
15 / 12 / 2016, 07:30

Nepřetržité a namátkové kontroly budou zavedeny od 15. prosince.

Mnichov - Německo upozornilo, že zavede od 15. prosince nepřetržité kontroly na třech dálničních hraničních přechodech s Rakouskem, které hojně využívají i čeští řidiči. Jde o přechod na dálnici A3 u Pasova, na dálnici A8 u Salcburku a A93 u Kufsteinu, upřesnil podle agentury DPA bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. I když nově bude přítomnost policistů nepřetržitá, kontroly budou nadále jen namátkové.

Francii se pohraniční kontroly vyplatily. Policie nevpustila 17 500 osob

Omezené hraniční kontroly kvůli migrační krizi zavedly některé země Evropské unie, včetně Německa, se souhlasem Evropské unie už loni. I když se letos množství uprchlíků mířících do EU výrazně zmenšil, zemská vláda v Bavorsku, přes které se migrační vlna do Německa hlavně valila, zpřísnění kontrol hájí.

"Je velmi, velmi důležité dál snížit množství ilegálních vstupů a udělat Německo celkově bezpečnějším," prohlásil podle DPA Herrmann. "Musíme přijmout odpovídající opatření pro budoucnost," dodal.

Ministr poznamenal, že nadále zůstane u namátkových kontrol. Významné ale podle něj je, že na velkých přechodech budou prováděny bez přerušení ve dne v noci, což doposud nebylo.

Obavy z uprchlické vlny. Evropské země požadují další kontroly na hranicích

Tagy článku