Němečtí politici zoufale hledají řešení k zastavení uprchlíků. Dočasně zavádí kontroly na hranicích

Němečtí politici zoufale hledají řešení k zastavení uprchlíků. Dočasně zavádí kontroly na hranicích
13 / 09 / 2015, 17:15

AKTUALIZOVÁNO / Česká policie posiluje ochranu státní hranice s Rakouskem. Reaguje na německé opatření

Reakce Ministerstva vnitra na prohlášení Spolkové republiky Německo o dočasném zavedení kontrol na hranicích s Rakouskem. 

S touto variantou jsme počítali, ostatně už v průběhu summitu G7 Spolková republika Německo obdobná opatření zavedla. I když se tehdy problémy projevily hlavně na rakouském území, Policie České republiky zavedla opatření na hranici s Rakouskem tak, abychom zajistili bezpečnost českých občanů, která je pro nás prioritou. Situaci sledujeme a dle jejího aktuálního vývoje budeme přijímat další opatření.

Německo zpřísnilo ochranu státní hranice se sousedním Rakouskem.

Dnes večer to oznámil ministr vnitra Thomas de Maiziere.  Jedná se o jedno z opatření, které mají zastavit další příliv uprchlíků. Spolková vláda chce tyto kontroly zavést "dočasně", informují o tom německé deníky Bild a Spiegel Online. Nejdříve bude zahájena pohraniční kontrola na hranicích s Rakouskem. 

Údajně jde prý o 2100 příslušníků pohotovostních oddílů, kteří by měli pomáhat se zajišťováním hranice. Podle informací Bildu hodlají německé úřady zahájit kontroly v blízkosti společné hranice s Českem a s Polskem. Má to prý zamezit vyhýbání se hraničním kontrolám na německo-rakouské hranici. (Zdroj: tyden.cz)

V rozhovoru pro deník Zeit Online řekl Thomas de Maiziere, že "s roustoucím počtem uprchlíků vzrůstá i počet útoků proti uprchlíkům." Především bavorská vláda se potýká s obrovským počtem uprchlíků, kteří ve vlacích přicestovali ze sousedního Rakouska. Bavorsko žádá o okamžité vyslání policejních jednotek, aby zvládli současnou situaci.

Agentura APA s odkazem na rakouské dráhy ÖBB v neděli uvedla, že Německo od 17:00 zastavuje vlakovou dopravu z Rakouska. Situace v opačném směru je nejasná. V současnosti do země míří vlaky zhruba 1800 uprchlíků. (Zdroj: novinky.cz)

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.