Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky

Německo zažívá šok - raketový vzestup protiislámského hnutí rozděluje politiky
Autor: http://www.bergamopost.it/|Popisek: Demostrace PEGIDA v Drážďanech
02 / 01 / 2015, 16:00

2.1.2015 / Lidové hnutí Vlastenečtí Evropané Proti Islamizaci Západu je v Německu tématem číslo jedna. Je to odpověď běžných lidí na sílící akce islámistů a "politickou korektnost" německé vlády.
Zdroj: Frankfurter Allgemeine, protiproud.parlamentnilisty.cz

Hnutí je známé pod názvem PEGIDA, (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes), a vzniklo spontánně v Drážďanech. V pondělí 22. prosince v  podvečer se v německých Drážďanech sešlo na 17 500 demonstrujících příznivců hnutí PEGIDA. Obyčejní, průměrní Němci protestovali proti islamizaci Německa (více v našem článku Islamizace Německa a EU). 

A protestujících je čím dál víc. A politici začínají panikařit a vymýšlí jednu hloupost za druhou - například před Vánoci přišli s nápadem zpívání muslimských písní (článek "Na Vánoce zpívejte také muslimské písně! Výzva německých poslanců.") Stranou nezůstalo ani Arcibiskupství v německém Kolíně nad Rýnem, které prohlásilo, že "církev nebude poskytovat zázemí pro demonstraci PEGIDA a proto zhasne vánoční osvětlení". 

Korunu všemu nasadil ředitel jedné školy ve Švédsku který zakázal používání švédské státní vlajky, protože "její používání může být vnímáno jako projev rasismu".

A právě hnutí PEGIDA dělá vrásky především německé kancléřce Angele Merkelové (CDU), která dokonce ve svém novoročním projevu varovala občany před zapojením se do demonstrací tohoto protestního hnutí.

Ministr pro místní rozvoj Gerd Müller (CSU) naopak uvedl: "Drtivá většina těch, kteří demonstrují v Pegida, nejsou rasisté," a dodal, že se politici musí vypořádat s obavami lidí ze současné vlny uprchlíků. Obavy mají především lidé s nízkými příjmy, kteří tvrdí, že stát více pomáhá uprchlíkům, kteří se nakonec proti tomuto státu obrátí, než vlastním chudým rodinám.

O tom, že se problematika přijímání uprchlíků bude zřejmě povinně týkat i České republiky, jsme psali v našem článku "Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem".

Z článku autora Lubomíra Vylíčila citujeme:

A právě tohle spontánní hnutí znervózňuje, a zdá  se, že velice silně, německé politiky. V hyperkorektním Německu, po vší té mediální masáži, po třech generacích vtloukání pocitů německé viny za všechno, a teď najednou tohle! Lidi z jakési východní periferie si nejen troufají pochybovat o zjevených a navždy platných pravdách multikulturalismu., ale ještě to drze dávají najevo nahlas a veřejně.  A navíc, kdo to vůbec vede? Vždyť my tam nemáme svý lidi!!

Tato věc je také asi skutečnou podstatou problému, který má německý establishment s hnutím PEGIDA. Spořádaní občané. Podíváme-li se totiž na fotografie z kterékoli akce, co uvidíme? Jen spořádané občany. Žádné potetované mlátičky, žádné nařvané hooligans, žádné anarchisty v kuklách, žádné zkrachovalé existence. Ne, vidíme jen německou střední třídu.

Vidíme jejich transparenty, s nápisy jako „Proti náboženskému fanatismu“, „Proti násilí“, „Proti extremismu“, „Za evropské hodnoty“.  Na dalších se pak účastnici jasně distancují od nacismu. Všichni účastníci demonstrací vystupují důstojně a klidně, žádné ze skandovaných hesel nezavdává záminku k označení za nacisty či fašisty. Nejsou tu vyjádřeny žádné antipatie proti cizincům obecně, neobjevují se ani hesla proti islámu jako náboženství. Protestuje se v podstatě velice korektně pouze proti islamizaci Německa.

Čekají nás tedy podobné protesty jako v Německu? Nelze předjímat, ale letošní rok bude asi opravdu zajímavý....

Psali jsme také:

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

Třetí útok na švédské mešity v jednom týdnu

Britská matka verbuje na sociálních sítích nevěsty pro islámisty

Vzkaz islámského státu Západu: přejděte k islámu nebo vás všechny povraždíme!

Islamizace Německa a EU

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii

Islamistický Tálibán zavraždil v Pákistánu nejméně 130 osob včetně dětí

"Pomáhejme v Sýrii, nevozme džihád sem"

Evropa znásilněná islámem

Megalomanie Evropské unie může vést k sebezničení 

Dopustí Evropa sebezničení ve jménu politické korektnosti?

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace