Německo zpřesnilo údaje o uprchlících. Všichni jsou prý registrováni

Německo zpřesnilo údaje o uprchlících. Všichni jsou prý registrováni
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org|Popisek: Migranten am 13.09.2015 in München
30 / 09 / 2016, 15:15

Do Německa loni přišlo 890.000 uprchlíků, nikoliv 1,1 milionu, jak se dosud uvádělo.

Berlín - Novinářům to v Berlíně řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziére, podle něhož byla v předchozí statistice řada uprchlíků zahrnuta opakovaně. Letos zatím do Německa dorazilo 210.000 běženců.

De Maiziére dnes vyjmenoval kroky, které vláda od loňského léta učinila, aby lépe zvládala příliv uprchlíků a také jejich registraci. Zmínil například změny ve Spolkovém úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) nebo vytváření centrálních registrů. "Po tom všem vám dnes chci sdělit, že v roce 2015 do Německa přišlo 890.000 lidí hledajících ochranu," konstatoval.

Drtivá většina z nich - 820.000 - je podle ministra zanesena v centrálním registru. Zaregistrováno bylo také dalších 50.000 běženců, kteří ale dále v azylovém řízení nepokračovali. Z velké většiny podle de Maiziére nejspíš z Německa odešli.

Tvrzení německého ministra je v rozporu s tím, co včera uvedl maďarský bezpečnostní analytik, který tvrdí, že jenom v Německu zmizelo ze systému 400.000 lidí a ti se "potulují" po Evropě. 

Žádost o azyl podle něj nemohlo podat asi 20.000 mladistvých uprchlíků, kteří do Německa přišli bez doprovodu. Zhruba stejný počet mladistvých běženců bez rodičů už žádost podal.

I 890.000 běženců je podle ministra velmi vysoké číslo, které se však díky nasazení úřadů i obyvatel podařilo z velké části zvládnout. "Jsme ale zajedno v tom, že se situace z loňského podzimu nesmí opakovat," poznamenal.

Deník Saarbrücker Zeitung loni v říjnu uvedl, že 30 procent uprchlíků ubytovaných ve východním Německu se jednoduše "vypařilo.“

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Metropolico.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace