Německo zvýšilo počet deportovaných uprchlíků.

Německo zvýšilo počet deportovaných uprchlíků.
Popisek: Ilustrační foto
21 / 12 / 2015, 12:00

Se stále vzrůstajícím počtem uprchlíků do Německa vzrůstá i počet deportovaných do jejich zemí původu.

V některých spolkových zemích se počty deportovaných až ztrojnásobily oproti údajům z loňského roku uvádí server focus.de.

Německo už 11. listopadu oznámilo úmysl začít znovu vracet běžence do zemí, kde poprvé vstoupili na území EU. Opatření mělo snížit počet lidí, kteří do Německa přicházejí. Vracení běženců do země, kde vstoupili do EU, předpokládají evropské dohody. Berlín je však letos v srpnu přestal uplatňovat pro uprchlíky ze Sýrie.

Do konce listopadu bylo v celém Německu evidováno celkem 18.363 případů deportací, uvedlo to ve svém prohlášení ministerstvo vnitra.V průběhu minulého roku to bylo "jen" 10.884 deportací. 

Bavorsko od počátku roku do konce listopadu deportovalo 3.643 lidí, zatímco loni jich bylo 1.007. Téměř trojnásobný je počet odsunutých neúspěšných žadatelů o azyl také ve spolkové zemi Hesensko, odkud deportovali 2.306 neúspěšných žadatelů o azyl. Z Bádenska-Württemberska na jihozápadě Německa se muselo do země původu nuceně vrátit o polovinu více migrantů než loni. (Zdroj: novinky.cz)

Deportace uprchlíků z EU selhala. Odmítly je přijmout zpět africké země i Pákistán.

K deportaci neúspěšných žadatelů o azyl Německo přistupuje až jako k poslednímu prostředku. Podle ministerstva vnitra se většina odmítnutých žadatelů vrací do země původu dobrovolně.

Německá vojenská letadla Transall C-160 budou deportovat až 200.000 neúspěšných azylantů

Problémy s nelegální imigrací řešily Spojené státy již v 50. letech minulého století a to v souvislosti s mexickými migranty, kteří odešli z Mexika za prací do USA.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace