Německý ekonom varuje před migrací: "Němci se stanou menšinou ve vlastní zemi"

Německý ekonom varuje před migrací: &quote;Němci se stanou menšinou ve vlastní zemi&quote;
05 / 05 / 2016, 13:15

Německý ekonom a spisovatel Thilo Sarrazin varoval před důsledky masové migrace do Německa, a poukazuje i na nízkou porodnost Němců ve srovnání s přistěhovalci.

Podle něj, pokud se situace nezmění, se během několika desetiletí stanou Němci menšinou ve své vlastní zemi. Nesouhlasí rovněž s názorem, že masová migrace pomůže zemi při "stárnutí populace", naopak je to časovaná bomba, protože prý migranti Německo "ekonomicky poškodí". Informaci zveřejnil server breitbart.com

Sarrazin dává za příklad německou zkušenost s Turky a Araby na trhu práce, kteří i po pěti desetiletích jsou nejen méně vzdělaní, ale naopak jsou více nezaměstnaní a více se spoléhají na sociální stát, což znamená, že jako skupina "Německo stojí víc peněz, než kolik státu odvedli."  

Studie: Imigranti nenajdou práci

Jak uvádí zpráva, kterou společně vypracovalo několik předních německých institucí, zejména nezaměstnanost mezi syrskými a iráckými migranty je neúnosně vysoká. „Získané statistiky ukazují, že integrovat migranty do pracovního trhu bude v příštích letech jeden z klíčových úkolů,“ konstatuje ředitelka Wissenschaftszentrum Berlin für Sozialforschung (WZB) Mareike Bünning.

Zpráva zkoumala situaci asi 16,4 milionů migrantů, kteří působí na německém pracovním trhu, a došla mimo jiné k závěru, že nejvíce jsou ohroženi chudobou přistěhovalci z Turecka a zemí mimo země Evropské unie. Důvodem je jejich nižší úroveň vzdělání a s tím spojené nižší průměrné platy. Zdroj: parlamentnilisty.czdw.com

Ze zprávy, mezi jejíž spoluautory patří vedle WZP také Federální statistický úřad nebo Deutsches Institut für Wirtschaftsforschung (DWB), vyplývá, že mezi iráckými migranty je počet zaměstnaných a nezaměstnaných v podstatě vyrovnaný. Bez práce je dále většina Syřanů. Ve srovnání s rokem 2011 se v tomto ohledu situace většiny migračních uskupení zhoršila. „Tato zjištění jsou v přímém kontrastu s pozitivním trendem na německém pracovním trhu,“ uvádí Deutsche Welle.

Sarrazin: Německo páchá sebevraždu. Do Německa nepatří žádné náboženství.

Sarrazin ne zcela souhlasí s prohlášením "Islám nepatří do Německa", které jako svoje heslo zveřejnila Alternativa pro Německo (AFD). Místo toho tvrdí, že do "Německa nepatří žádné náboženství." Přesto varoval, že v růstu islámismu po celé Evropě vidí "velký problém." 

Pokud jde o islám, Sarrazin uvádí: "Žádné jiné náboženství si v Evropě neklade tolik požadavků. Žádná jiná skupina přistěhovalců, s výjimkou muslimů, není tak silně spojena s nároky na sociální dávky a trestnou činnost. Žádná jiná skupina nezdůrazňuje veřejně tolik svoje rozdíly, a to zejména prostřednictvím dámského oblečení. V žádném jiném náboženství není přechod k násilí, diktatuře a terorismu tak plynulý".

Jeho kniha "Německo páchá sebevraždu", kterou vydal v roce 2010, se stala nejprodávanější politickou publikací od německého autora za posledních deset let a první vydání bylo vyprodáno během několika dnů. Doposud se jí prodalo přes milion výtisků. V knize navrhuje restriktivní imigrační politiku a snížení státních sociálních dávek.

Thilo Sarrazin je německý politik (SPD) a bývalý ministr financí spolkové země Berlín. Do 30. září 2010 byl členem představenstva Spolkové banky. Je znám především díky svým názorům na problematiku imigrace a sociálního zabezpečení. Tyto názory se staly veřejně známými hlavně díky jeho knize Deutschland schafft sich ab (v České republice vydané pod názvem Německo páchá sebevraždu) s podtitulem Wie wir unser Land aufs Spiel setzen (Jak dáváme vlastní zemi všanc). Zdroj: wikipedia

 

Tagy článku