Německý islámista zatčen na letišti v Düsseldorfu

Německý islámista zatčen na letišti v Düsseldorfu
25 / 09 / 2016, 15:45

Policie na letišti v Düsseldorfu na západě Německa zadržela dvaadvacetiletého muže, který se vracel do země a je podezřelý z členství v takzvaném Islámském státě (IS), jehož radikální ozbrojenci ovládají rozsáhlé oblasti v Sýrii a v Iráku.

Düsseldorf (Německo) 25. září (ČTK) - Zatčen byl na příkaz Spolkového státního zastupitelství, informovala dnes agentura DPA. Zdroj: dw.com

"Příslušníci zemské policie zatkli dvaadvacetiletého německého Turka hned po jeho návratu," citovala agentura sdělení ministra vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralfa Jägera. "Toto zatčení a vyšetřování v důležitém případu znovu ukazuje, že naše bezpečnostní orgány v boji proti islámskému terorismu profesionálně a bezproblémově spolupracují," dodal.

Zadržený mladík podle informací Spolkového státního zastupitelství v srpnu loňského roku odcestoval z Německa přes Turecko do Sýrie, kde se připojil k bojovníkům Islámského státu. V jednom výcvikovém středisku IS se pak naučil zacházet se zbraněmi. Při přípravě k ozbrojenému boji tam dostal i samopal a několik granátů.

Kromě toho státní zastupitelství muže viní, že vyzýval jiné osoby v Německu, aby přijely do oblastí, které má pod kontrolou IS, a žily tam.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace