Německý kanibal Kroll: Úchylný skřet, který uřezával ženám hýždě, aby ušetřil za jídlo

Německý kanibal Kroll: Úchylný skřet, který uřezával ženám hýždě, aby ušetřil za jídlo
Popisek: Joachim Kroll
24 / 08 / 2018, 18:00

Joachim Kroll byl německý sériový vrah (1933 - 1991), přezdívaný Lidožrout, který řádil přes 20 kolem města Duisburg v tehdejším Západním Německu. V letech 1955 -1976 zavraždil nejméně 14 lidí.

Joachim Kroll se narodil v roce 1933 jako syn horníka, který padl ve válce ve jménu Hitlera. Rodinu pak řídila matka. Kroll v mládí pracoval na jatkách.

Byl malé, drobné postavy, proto ho některé z přeživších obětí popsaly jako skřeta. Měl velmi nízké IQ, později se živil jako opravář záchodů. Zabíjel výhradně ženy, kterým odřezával plátky masa z hýždí a stehen.

Maso pak jedl. Prý proto, aby ušetřil.

psali jsme: Vrah zvaný Kurýr: Devět mrtvých prostitutek, z toho jedna v Praze. Úspěšný spisovatel, novinář a básník, jehož vražednou zbraní byla podprsenka

Vraždit lidi začal poté, kdy mu zemřela matka, ke které byl upnutý a s níž jako jediný z osmi sourozenců bydlel a staral se o ni až do její smrti. Necelé tři týdny po pohřbu matky se dopustil první vraždy: Na lesní cestě uškrtil, znásilnil a rozpáral nožem dívku podobnou své matce.

Jak narůstal počet jeho obětí, začala mu média přezdívat „Zrůda z Porúří“, „Kanibal z Rúr“, „Duisburský lidožrout“, nebo jen „Skřet“.

Unikal policii přes 20 let, policie byla pod velkým tlakem a tak za některé jeho vraždy byli odsouzeni jiní. Několik křivě obviněných nebo odsouzených spáchalo sebevraždu, pravda vyšla najevo až po Krollově přizání.

psali jsme: Jaroslav Stodola: Hromotluk – trouba ve službách sadistické zfetované dominy. Udělal všechno, co mu řekla včetně vražd. Řetězy a rány bičem jako „sladká“ odměna

Mezi jeho oběti patřily i velmi mladé dívky – ještě děti. Zabil jediného muže, a to ještě proto, aby se dostal k jeho milé. Na milenecký pár Kroll narazil při procházce lesem, jak souloží v autě. Kroll autu prořízl pneumatiky a ještě jim skočil do cesty, když chtěli odjet. Žena tehdy ujela autem s prořízlou gumou.

Maso z jedné z prvních obětí prý odřízl z momentálního nápadu a poté se mu to zalíbilo. A proč se ho nedopouštěl na všech svých obětech? To zdůvodnil tím, že si odřezával části těl jen z těch žen, jejichž maso vypadalo „jemně“.  

Kanibal Kroll zemřel ve vězení na infarkt ve věku 58 let.

 

Autor: hop

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.