Německý ministr financí vyzval spoluobčany k podpoře německého islámu

Německý ministr financí vyzval spoluobčany k podpoře německého islámu
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Montecruz Foto|Popisek: Neukölln streets
04 / 10 / 2016, 11:45

Nejbližší stoupenec Merkelové, ministr financí Wolfgang Schäuble, vyzval ve svém článku v německém prestižním deníku Die Welt k podpoře "německého islámu". Uprchlíky musíme integrovat, tvrdí.

Německý ministr financí vyzval k vytvoření "německé islámu", který bude spočívat na principech tolerance a evropského liberalismu a bude sloužit jako prostředek k integraci milionů uprchlíků do evropské společnosti. Podle něj se jedná o sebeurčení muslimů žijících v Německu, v duchu svobodného a tolerantního řádu.

"Zvyšující se počet muslimů je výzvou pro větší část společnosti", píše ve svém článku pro Welt am Sonntag Schäuble s tím, že se jedná o "lidi z naprosto jiných kulturních kruhů".

Vyzval proto Němce, aby si i nadále "byli moc dobře vědomi toho, co je pro nás důležité, jak chceme žít". Jedině tak prý bude všem jasné, co chce Německo dělat. "Mezi nás musí patřit co nejvíc lidí, nezávisle na jejich původu a vyznání," dodal Schäuble. Zdroj: eurozpravy.cz

Kancléřka Merkelová už dříve důrazně odmítla protimuslimské nálady, které v Německu po teroristických útocích provází zvýšené násilí vůči uprchlíkům. Islám má ale podle kancléřky v Německu své místo, pokud je vyznáván v souladu s ústavou.

Den otevřených mešit "Islám je náboženstvím míru a lásky"

Německá muslimská komunita včera otevřela dveře svých mešit nemuslimům, aby podpořila vzájemný dialog a pomohla překonat "nedorozumění o islámu". Zdroj: aa.com.tr

Každoročně se této akce, kterou pořádají islámské asociace v Německu, účastní téměř 1000 mešit po celé zemi. Turecký náboženský atašé v Berlíně Ahmet Fuat Çandir uvedl pro agenturu Anadolu:

"Konflikty na Středním východě a teroristické útoky vyvolaly obavy a protimuslimské nálady v Německu. Nejlepší způsob, jak rozptýlit obavy lidí o islámu, je zahájit s nimi větší dialog. Islám není to, co vidí na svých televizorech. Islám je náboženstvím míru a lásky."

Německo s počtem obyvatel 81,8 milionů, má hned po Francii druhý nejvyšší počet muslimských obyvatel v západní Evropě. Ze čtyř milionů muslimů je jich tři miliony tureckého původu.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Montecruz Foto

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace