Německý ministr vnitra: Nevíme, kolik je v zemi uprchlíků. Oni se nezaregistrovali...

Německý ministr vnitra: Nevíme, kolik je v zemi uprchlíků. Oni se nezaregistrovali...
02 / 10 / 2015, 11:30

Německo neví, kolik se v zemi pohybuje ilegálních imigrantů, některým politikům už dochází trpělivost.

Bavorský ministr financí Markus Söder navrhl vybudovat na německých hranicích plot, aby se omezil příchod nelegálních imigrantů. "Když nejsou chráněny vnější hranice EU, musí německá vláda přemýšlet o tom, jak ochrání svoji hranici. Jestli to nakonec budou ploty, pohraniční hlídky nebo jiné formy kontroly hranic, se teprve uvidí," uvedl Söder. (Zdroj: welt.de)

Podle Södera v současnosti nemá německá vláda vůbec přehled o tom, kdo do země přichází. "Jsem proto přesvědčen, že se v Evropě ještě bude mluvit o budování ochranných plotů," uvedl bavorský ministr. Podotkl také, že EU měla místo finanční pomoci Řecku raději dohodnuté prostředky investovat do "masivní ochrany hranic".

Söderův návrh několik hodin poté ostře odmítl bavorský premiér Seehofer. "Jsem pro omezení imigrace, ale dokud budu v čele vlády, v Bavorsku hraniční ploty nebudou."

V Německu se v září zaregistrovalo 170 tisíc běženců, ale skutečný počet přicházejících uprchlíků je výrazně větší, ale nikdo neví, kolik přesně. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann odhaduje počet na 270 tisíc lidí. Většina běženců přišla do země přes rakousko-bavorskou hranici.

"Panuje tu nejistota. Nikoli zanedbatelná část běženců se nenechala zaregistrovat. Jiní se sice zaregistrovali, ale potom odjeli jinam," uvedl ministr vnitra Thomas de Maiziére. (Zdroj: tyden.cz)

Podle komentářů je Markus Söder nekompetentní a není to první případ, kdy oznamuje svoje nápady, které hraničí s populismem.

Tagy článku