Německý ministr vnitra vyzval občany, aby si všímali radikálů ve svém okolí

Německý ministr vnitra vyzval občany, aby si všímali radikálů ve svém okolí
15 / 06 / 2016, 15:00

Němci by si měli všímat radikalizace lidí ve svém okolí a v případě podezření informovat úřady.

Berlín 15. června (ČTK) -  V deníku Rheinische Post k tomu dnes v reakci na útoky v Orlandu a u Paříže vyzval ministr vnitra Thomas de Maiziére. Podle něj v zemi panuje vážná hrozba teroristického útoku.

"Je třeba zvýšená pozornost, když se členové rodiny, sousedé nebo přátelé radikalizují," řekl de Maiziére s tím, že upozornění na takové případy jsou nezbytná pro zamezení teroristickým útokům. Informace od obyvatel podle ministra musí být součástí bezpečnostního systému v zemi.

De Maiziére uvedl, že riziko teroristického útoku v Německu je dlouhodobě vysoké. Země podle něj musí být připravena na útoky spáchané jednotlivci či malými skupinami i na útok, který bude ze zahraničí koordinovat velká teroristická organizace.

Spolkový kriminální úřad (BKA) nedávno zveřejnil informaci, že v Německu žije zhruba 500 radikálních islamistů, kteří by se mohli odhodlat k teroristickému útoku. Kriminalisté tyto radikály sledují.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace