Německý ministr vnitra vzkazuje migrantům: Musíte respektovat naše kulturní hodnoty, nebo zde nebudete

Německý ministr vnitra vzkazuje migrantům: Musíte respektovat naše kulturní hodnoty, nebo zde nebudete
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: burka
04 / 05 / 2017, 07:30

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière hájí zákon, který částečně zakazuje nošení burek na veřejnosti.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière hájí zákon, který částečně zakazuje nošení burek na veřejnosti. Po něm začala koncem minulého roku volat i německá kancléřka Angela Merkelová, ale i například vládní CSU. Zamýšlel se nad tím, jak dosáhnout lepší integrace migrantů do většinové německé společnosti. Důležitým aspektem podle něho je přijetí ,,dominantních" kulturních hodnot země.

De Maizière představil desetibodový plán, jehož součástí je právě respektování ,,dominantních" německých hodnot migranty, kteří do země přijdou. Tento bod již platí v Bavorsku ve formě zákona, jenž byl schválen minulý rok.
Má mimo jiné zabránit tomu, aby v Bavorsku i celém Německu vznikaly paralalelní muslimské společnosti, v nichž by ,,hrálo prim" právo šaría.

Při příležitosti schválení zákona, který částečně zakazuje nošení burek na veřejnosti, se německý ministr vnitra rozhovořil o ,,dominantních" hodnotách, které má každý migrant v Německu dodržovat. ,,Jsme otevřenou společností. Podáváme si ruce. Ukazujeme naše obličeje a říkáme si vzájemně naše země. Burky nenosíme," řekl německý ministr vnitra.

,,Je zde něco, co jde za náš jazyk, ústavu, respekt pro základní práva, který nás spojuje v našich srdcích. Co z nás dělá rozličné lidi a odlišuje od ostatních," prohlásil De Maizière. Ten věří, že bod o německých kulturních hodnotách, který je součástí jeho plánu, přispěje k lepší integraci migrantů ve společnosti.

 

psali jsme:

Německo schválilo zákon, který částečně zakazuje nošení burek

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.