Německý ministr zahraničí varuje před možnou ,,arabskou válkou"

Německý ministr zahraničí varuje před možnou ,,arabskou válkou&quote;
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: válka
12 / 06 / 2017, 07:30

Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel se obává, že konflikt mezi arabskými zeměmi, které nařkly Katar z podpory terorismu a přerušilo s ním vztahy, může přerůst ve válku.

Diplomatická roztržka mezi několika arabskými zeměmi je tak ,,dramatická", že může vést k vyvolání války, prohlásil německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung. Osobně považuje tuto krizi za vážnou.

Podle Gabriela představuje izolace Kataru klíčovými ,,hráči" v regionu, jako je Saúdská Arábie a jeho spojenci, ,,nebezpečí, že se tento konflikt stane nakonec válkou". Gabriel řekl, že o vážnosti situace se přesvědčil, když hovořil s vysokými představiteli Saúdské Arábie, Íránu, Kuvajtu, ale i Turecka. Na druhé straně, i když hrozí hlubší konflikt, existují podle německého ministra zahraničí ,,dobré šance", jak další eskalaci roztržky zabránit.

Na konci minulého týdne Německo vyzvalo k větší diplomatické snaze, který by obnovila narušené vztahy mezi státy v Perském zálivu. Mluvčí německého ministerstva zahraničí Martin Schaefer pak vyzval dalšího klíčového hráče v regionu Írán, aby nečinil žádné alší kroky, které by mohly konflikt zhoršit. I když Německo nemá ambice stát se přímým prostředníkem ve vyřešení krize, bude se snažit podporovat dialog mezi znesvářenými stranami.

K roztržce došlo, když Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn, Spojené arabské emiráty a poté také Jemen oznámily přerušení diplomatických vztahů s Katarem. Jako důvod uvedly, že Katar podporuje teroristické organizace a destabilizuje bezpečnost v regionu.

 

psali jsme:

Trump obvinil Katar z financování terorismu na nejvyšší úrovni

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace