Německý ministr zahraničí: "Žádná absolutní bezpečnost neexistuje. Teror může zasáhnout každého z nás"

Německý ministr zahraničí: &quote;Žádná absolutní bezpečnost neexistuje. Teror může zasáhnout každého z nás&quote;
Popisek: Ilustrační foto
20 / 07 / 2016, 12:00

Frank-Walter Steinmeier vyzval k větší spolupráci mezi policií a zpravodajskými službami v Evropě.

Berlín 20. července (ČTK) -  Rovněž je po nedávných teroristických útocích podle něj potřeba pokračovat ve vytrvalém mezinárodním úsilí v boji s Islámským státem. Steinmeier to uvedl v rozhovoru s agenturou Reuters.

"Minulé útoky nám ukazují, že žádná absolutní bezpečnost neexistuje," řekl šéf německé diplomacie. "Teror může udeřit náhodně a zasáhnout jednotlivě každého z nás," dodal. Proto je nyní podle něj naléhavě potřeba užší spolupráce mezi policisty a agenty zpravodajských služeb v Evropě a lepší sdílení informací.

Tajné služby v EU si nevěří. Nefunguje sdílení dat ani informací

Steinmeier dnes míří do Washingtonu, kde bude jednat s dalšími ministry zahraničí a obrany právě o boji s islamisty. Velmi důležitá je podle něj zejména spolupráce s muslimskými komunitami, v jejichž vlastním zájmu je zabránit mladým lidem, aby se připojovali k extremistickým skupinám.

Pokud jde o situaci v Iráku, tamní armáda podpořená spojenci v čele s USA dosahuje každý týden nějakého úspěchu, poznamenal šéf německé diplomacie. Jakmile bude od Islámského státu osvobozen Mosul, který je druhým největším iráckým městem, bude podle něj potřeba řešit obrovské humanitární, společenské i politické problémy, "které jsme viděli i po osvobození Fallúdži". "Nemůžeme přestat usilovat o to, aby se Irák stal stabilní zemí," uvedl. Německo je odhodláno poskytnout Iráku více humanitární pomoci, dodal.

Evropští politici se probudili a zjistili, že si nepředávají informace o teroristech. Rok po útocích na Charlie Hebdo

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.