Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát

Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát
Autor fotografie: larryfarr
15 / 09 / 2014, 14:30

Dvacetiletý Kreshnik Berisha byl obviněn prokurátory ve Frankfurtu nad Mohanem z členství v extremistické skupině islámský stát. Za zvýšených bezpečnostních opatření bylo dnes zahájeno soudní řízení.

Jen několik dní poté, co spolkový ministr vnitra vydal zákaz používání symbolů islámského státu, a poprvé v dějinách SRN bylo vzneseno podobné obvinění.

Berisha byl zatčen již v prosinci loňského roku na frankfurtském letišti a od té doby byl držen ve vazbě. Muž údajně pochází z muslimské kosovské rodiny, která se před lety usadila v Německu. Obžaloba tvrdí, že Berisha pět měsíců bojoval v Sýrii jako člen islámského státu. Soudní proces, jenž by měl trvat nejméně do listopadu, doprovázela ve Frankfurtu zesílená bezpečnostní opatření. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až deset let vězení.

V Evropě vzrůstá riziko podobných případů, kdy se občané, především ve Francii a SRN, vrací zpět z bojů v Sýrii a Iráku, kde se aktivně zapojovali do bojů v extrémních skupinách islámského státu.  

 


Psali jsme také:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.