Německý politik byl odsouzen na osm let za zapálení haly pro migranty. Chtěl jsem vyslat politickou zprávu, řekl u sou

Německý politik byl odsouzen na osm let za zapálení haly pro migranty. Chtěl jsem vyslat politickou zprávu, řekl u sou
Autor: Flickr.com|Popisek: požár
10 / 02 / 2017, 14:00

Německého politika z Národně demokratické strany shledal soud vinným ze zapálení provizorního stavení pro uprchlíky.

Maik Schneider, místní politik ultrapravicové Národně demokratické strany, měl podle soudu zapálit sportovní halu ve městě Nauen, která sloužila jako prozatimní útočiště pro migranty.

Jeho komplic byl odsouzen na sedm let, čtyři další dostali podmíněné tresty. Nikdo nebyl při požáru zraněn, ale hala byla úplně zničena, přičemž se škoda podle odhadů vyšplhala na 3,5 milionů Euro (zhruba 94,5 milionů korun). Informovala o tom BBC. Schneider byl odsouzen na osm let do vězení za žhářství u soudu, který se konal v německé Postupimi. Trest se navýšil o dalších osmnáct měsíců za další delikty, konkrétní detaily BBC neuvádí.

Schneider u soudu vypověděl, že se snažil svou akcí ,,poslat politickou zprávu", ale neměl úmysl budovu požárem zničit. Popřel také, že jednal z xenofobních důvodů, i když hala sloužila jako prozatimní obydlí pro migranty.

Soudce konstatoval, že Schneider spáchal svůj čin z důvodů jeho extrémně pravicových názorů. Podle soudce chtěl Schneider jasně vyjádřit, že uprchlíci nejsou v Německu vítáni a že zde nejsou v bezpečí.

Mnozí Němci považují Národně demokratickou stranu, která má přibližně 5 000 členů, za neonacisty.

 

psali jsme:

Zabijeme vás všechny, vy zatracení Němci! Hrozili migranti, když zapálili uprchlický tábor

V Německu vyhořela ubytovna pro uprchlíky, desítky zraněných

 

Zdroj: bbc.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace