Německý soud vynesl rozsudek nad dalšími sexuálními útočníky. Podmínka jeden rok

Německý soud vynesl rozsudek nad dalšími sexuálními útočníky. Podmínka jeden rok
08 / 07 / 2016, 05:45

Německý soud včera poprvé odsoudil dva z pachatelů silvestrovských útoků v Kolíně nad Rýnem za sexuální trestné činy.

Kolín nad Rýnem -  Jednadvacetiletému Iráčanovi uložil podmínečný trest ročního vězení za sexuální nátlak. Podle obžaloby během silvestrovské noci spolu s dalšími muži obklíčil u kolínského nádraží ženu, kterou si k sobě přitáhl, políbil ji a lízal jí obličej.

Za nápomoc k trestnému činu sexuálního nátlaku a pokus o něj dnes soud poslal na rok do vězení také 26letého Alžířana. I on dostal trest odnětí svobody podmíněně.

Konec nepotrestaných sexuálních útočníků v Německu? Poslanci schválili zákon "Ne znamená Ne"

V souvislosti s útoky v noci na letošní Nový rok soud uložil již několik trestů, dnes ale poprvé kvůli sexuálnímu deliktu. Dosud padaly rozsudky za krádeže, přechovávání kradených věcí a podobné trestné činy.

Německo: Trest za pokus o znásilnění? Podmínka a veřejně prospěšné práce

Podle státního zástupce Ulricha Bremera bylo během uplynulého půlroku kvůli útokům před kolínským nádražím přijato 1200 trestních oznámení. Zhruba 500 z nich se týkalo sexuálních trestných činů. Dostat všechny případy před soud je podle něj ale velmi těžké, neboť kvůli "chaotické situaci" oběti většinou pachatele nedokážou identifikovat.

Soudy zatím v souvislosti se silvestrovským násilím odsoudily 16 mužů. Obviněných je v současnosti 215 osob, většina z nich pochází z Alžírska a Maroka. U všech jednadvaceti případů, v nichž jde o trestný čin znásilnění, policie vyšetřování vede proti neznámé osobě.

Silvestrovské útoky vyvolaly v německé společnosti debatu, která vedla mimo jiné ke zpřísnění zákona postihujícího sexuální trestné činy. Normu dnes schválil Spolkový sněm.

Tagy článku