Německý spolkový úřad pro migraci zakázal úřednicím nošení burky. Jde o mnohem víc, než jen "oblečení"

Německý spolkový úřad pro migraci zakázal úřednicím nošení burky. Jde o mnohem víc, než jen &quote;oblečení&quote;
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
31 / 08 / 2016, 08:00

Šéf německého spolkového úřadu pro migraci zakázal na jim řízených úřadech pracovat zaměstnankyním v burkách.

Mluvčí úřadu Frank-Jürgen Weise uvedl, že v kancelářích nebudou tolerovány zcela zahalené ženy. "Nebudeme tolerovat ani zaměstnankyně v burkách, stejně jako nedbale oblečené úředníky." Úřad současně potvrdil, že zákaz se nevztahuje na nošení šátků, k tomu mluvčí dodal "Šátek je jen kus oblečení a to je v pořádku, ale nebudeme tolerovat chování, které odporuje našim hodnotám." Zdroj:express.co.uk

Informace, že státní úřady nebudou akceptovat zcela zahalené ženy, souvisí s nedávným prohlášením německého ministra vnitra Thomase de Maiziera, který se vyslovil pro částečný zákaz celoobličejových závojů. Podle jeho návrhu by burky a podobné oblečení mělo být zakázáno na některých veřejných prostranstvích, jako jsou mateřské školky, školy, univerzity nebo soudy. 

Prohlášení šéfa německého spolkového úřadu pro migraci přichází jen několik dní poté, kdy Němci hlasovali v průzkumech veřejného mínění proti nošení burky na veřejnosti. Pro zákaz se vyslovilo 81 procent respondentů, uvádí britský server v článku pod názvem "Posloucháš Angelo? Drtivá většina Němců chce zakázat burky!" Průzkum si nechala zpracovat veřejnoprávní stanice ARD. Podle průzkumu by navíc bylo 51 procent respondentů pro úplný zákaz všech typů islámských šátků.

Opatření o zákazu burek  přichází poté, kdy renomovaný novinář a bývalý vydavatel Frankfurter Allgemeine Zeitung Dr. Hugo Müller-Vogg označil burky za "textilní vězení" a ti, kteří jej tolerují, jsou "nejlepšími pomocníky saláfistů."

Dr. Müller-Vogg uvedl, že "Nošení burky je asi mnohem víc, než jen excentrické oblečení outsiderů. Je to o tom, že nesmíme dopustit, aby si muslimští muži leštili své ego tím, že diskriminují svoje manželky. Tito islámističtí fanatici, kteří nutí své ženy nosit burku nebo nikáb, se netají tím, že jsou ve válce - válce proti "nevěřícím", válce proti západnímu světu, válce proti úspěchům ve vzdělávání. atd."

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace