Německý tank Tiger jako třetí azylový balíček?

Německý tank Tiger jako třetí azylový balíček?
Autor fotografie: Bundesarchiv, Bild 102-14597 / Georg Pahl / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto
08 / 02 / 2016, 16:15

Nedělní masopustní průvod v bavorské obci Steinkirchen vedla atrapa tanku Tiger z Druhé světové války s nápisem Azylová obrana.

Případ už přistál na stole prokuratury, která celou věc vyšetřuje. Řidič alegorického Tigeru chtěl upozornit na svůj nesouhlas s imigrační politikou Německa.

"Nechci, aby zde v Německu docházelo ke změnám, líbí se mi, jak to tady je," řekl jeden z osádky tanku. 

Nápis na tanku prezentoval vojenskou techniku jako třetí azylový balíček. Ten druhý minulý týden schválila německá vláda, došlo v něm například k rozšíření seznamu bezpečných zemí o několik seferoafrických zemí.

Místní starosta Reinhard Heinrich (CSU) označil situaci s tankem jako "nepřijatelnu a nemluvitelnou v rámci karnevalu" a má celou situaci za přilévání oleje do ohně, obzvlášť pokud Německou v budoucnu očekává spoustu uprchlíků. 

Na Tigrovi bylo namalované číslo 142, Tiger a podle historie tento obrněnec patřil do tankové divize SS Leibstandarte Adolf Hitler.

Zdroj: Zeit Online

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace