Německý tank Tiger jako třetí azylový balíček?

Německý tank Tiger jako třetí azylový balíček?
Autor fotografie: Bundesarchiv, Bild 102-14597 / Georg Pahl / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto
08 / 02 / 2016, 16:15

Nedělní masopustní průvod v bavorské obci Steinkirchen vedla atrapa tanku Tiger z Druhé světové války s nápisem Azylová obrana.

Případ už přistál na stole prokuratury, která celou věc vyšetřuje. Řidič alegorického Tigeru chtěl upozornit na svůj nesouhlas s imigrační politikou Německa.

"Nechci, aby zde v Německu docházelo ke změnám, líbí se mi, jak to tady je," řekl jeden z osádky tanku. 

Nápis na tanku prezentoval vojenskou techniku jako třetí azylový balíček. Ten druhý minulý týden schválila německá vláda, došlo v něm například k rozšíření seznamu bezpečných zemí o několik seferoafrických zemí.

Místní starosta Reinhard Heinrich (CSU) označil situaci s tankem jako "nepřijatelnu a nemluvitelnou v rámci karnevalu" a má celou situaci za přilévání oleje do ohně, obzvlášť pokud Německou v budoucnu očekává spoustu uprchlíků. 

Na Tigrovi bylo namalované číslo 142, Tiger a podle historie tento obrněnec patřil do tankové divize SS Leibstandarte Adolf Hitler.

Zdroj: Zeit Online

Tagy článku