Německý účet za uprchlíky? Nejméně 800 miliard korun ročně. Všechno zaplatí daňoví poplatníci

Německý účet za uprchlíky? Nejméně 800 miliard korun ročně. Všechno zaplatí daňoví poplatníci
04 / 08 / 2016, 16:45

Němečtí politici přiznali, že příliv uprchlíků bude stát daňové poplatníky nejméně 30 miliard eur ročně. Kromě nákladů přímo spojených s jejich integrací bude muset německá vláda razantně zvyšovat výdaje na policii a další bezpečnostní složky.

Za samotnou integraci běženců zaplatí z této částky němečtí daňoví poplatníci nejméně dvě třetiny z této sumy. Mezi výdajové položky patří nejenom platy dalších učitelů, školení, jazykové kurzy, ale i náklady na bydlení uprchlíků.Zdroj: breitbart.com

Svaz německých měst a obcí odhaduje, že náklady na poskytování těchto služeb migrantům bude stát daňové poplatníky 20 miliard eur ročně. A svaz současně varoval, že do roku 2018 vzrostou dodatečné náklady na ubytování uprchlíků o 2,6 miliardy eur. Generální ředitel svazu Gerd Landsberg, řekl deníku Bild, že "Integrace uprchlíků představuje herkulovský úkol, se kterým se budou potýkat především místní samosprávy." 

Mezi další náklady, které ponesou především obce, patří zajištění studijních míst pro uprchlíky (1.625.000 eur ročně) místa ve školkách a jeslích (400 milionů eur ročně), učitelé a jejich vzdělávání (minimálně 972 milionů eur za rok).

Kromě toho je nutné zaplatit částkou 35 eur/hod. dalších 350.000 učitelů německého jazyka, vynaložit 240 milionů eur ročně na sociální pracovníky, a jenom školní psychologové budou stát 40 milionů eur ročně. Výstavba plánovaných 75.000 nových bytů pro migranty bude stát německé daňové poplatníky minimálně 1,125 miliardy eur.

Eva Lohse, prezidentka Německého svazu měst, vyzvala spolkovou vládu, aby urychleně uvolnila finanční prostředky pro migranty, protože teprve poté je možné "odpovídajícím způsobem realizovat integrační opatření". V některých německých městech je vážný nedostatek školních psychologů, tlumočníků i sociálních pracovníků.

Kromě přímých nákladů na integraci uprchlíků je nutné započítat finanční náklady na zajištění vnitřní bezpečnosti Německa. Odhadem je potřeba přijmout minimálně 20.000 nových policistů - to bude stát daňové poplatníky minimálně 1,3 miliard eur ročně, a částka se bude každoročně zvyšovat. Kromě toho musí spolková policie zvýšit počet systemizovaných míst o 11.000.

Poslanec Eckhardt Rehberg řekl pro Bild: "Už jsme alokovali částku ve výši miliardy eur pro program pro vnitřní bezpečnost a výdaje v této oblasti budou v roce 2020 navýšeny na 2,6 miliardy eur."

Deník Bild upozorňuje, že německý rozpočet pro vnitřní bezpečnost se musí každoročně navyšovat nejméně o třetinu, z 6,1 miliardy na 8,3 miliardy eur.  

 

Tagy článku