Německý Woolworth zrušil Vánoce: "Jsme muslimský obchod"

Německý Woolworth zrušil Vánoce: &quote;Jsme muslimský obchod&quote;
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), nayrb7|Popisek: Ilustrační foto
22 / 11 / 2016, 22:00

Jeden z německých obchodů řetězce Woolworth v severním Dortmundu oznámil, že ruší vánoční výzdobu a prodej vánočního zboží, protože jeho zákazníky jsou především muslimové.

Kdysi slavný řetězec britských obchodních domů Woolworths, který ve Spojeném království zkrachoval před sedmi lety, má v Německu ještě kolem 300 prodejen. Zaměstnanci na pobočce v Dortmundu se letos poprvé rozhodli, že se nebudou obtěžovat s vánoční výzdobou obchodu a dokonce nebudou zákazníkům nabízet ani vánoční zboží. Zdroj: express.co.ukmirror.co.uk

Vánoce? My muslimové nevěříme, že Ježíš byl Boží syn a tak tu pro nás není nic ke slavení

Šokovaní místní obyvatelé zjistili, že z prodejny zmizely všechny vánoční ozdoby i nabídka klasických dárků na Vánoce, včetně typických vánočních sladkostí. Na dotazy zákazníků údajně odpověděl jeden ze zaměstnanců: "Jsme teď muslimský obchod a nechceme prodávat vánoční zboží." Rovněž vedoucí pobočky Seda Capakcur potvrdila, že byly staženy z prodeje všechny vánoční výrobky s odůvodněním, že "Vánoční zboží bylo neprodejné už v loňském roce."  Vedení firmy ale médiím tyto informace popřelo. 

 

Mluvčí firmy Diana Preisert řekla: "Samozřejmě, že Woolworth není muslimská společnost, ale vánoční zboží je v nabídce vždy od září roku a mělo by být vyprodáno do konce prosince. V tomto sortimentu však byla příliš nízká poptávka a proto jsme se zaměřili na jiný druh zboží." Současně ale přiznala, že v této pobočce nakupují převážně muslimští zákazníci a proto zde postupovali dle "místních podmínek," potvrdila, že se jedná o "čistě obchodní rozhodnutí." Zdroj: www1.wdr.dedortmund24.de

 

Britské servery zmiňují v této souvislosti fakt, že do průmyslové oblasti Porúří přemístila německá vláda vloni tisíce migrantů, z nichž většina pochází ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. Podle místních úředníků tvoří v severním Dortmundu, kde se obchod nachází, křesťané necelou třetinu celkové populace.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Vánoce zpívejte také muslimské písně! S návrhem přišli němečtí poslanci v čele s Omidem Nouripourem, poslancem Bundestagu.

 Ilustrační foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), nayrb7

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.