Německým poslancům s tureckými kořeny vyhrožují smrtí. Kvůli hlasování v Bundestagu

Německým poslancům s tureckými kořeny vyhrožují smrtí. Kvůli hlasování v Bundestagu
12 / 06 / 2016, 09:45

Němečtí zákonodárci tureckého původu, kteří v parlamentu hlasovali pro schválení rezoluce o arménské genocidě, byli varováni před cestou do Turecka a současně jim byla přidělena policejní ochrana.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan totiž uvedl na jejich adresu: "Někteří z nich říkají, že jsou Turci...Co je to prosím vás za Turky....Nemají s turectvím nic společného. Jejich krev je zkažená," řekl s tím, že je beztak známo, že jsou "prodlouženou rukou" zakázané Strany kurdských pracujících (PKK), kterou za teroristickou organizaci považuje nejen Turecko, ale i Evropská unie a USA. 

Šéf německé Strany zelených Cem Özdemir, který také pro rezoluci hlasoval, oznámil, že je mu vyhrožováno smrtí - "Najdeme si tě všude," zněla jedna z výhrůžek.

Der Spiegel uvedl, že německé ministerstvo zahraničí už varovalo příslušné zákonodárce před cestou do Turecka, protože nelze zaručit jejich bezpečnost. Všichni poslanci s tureckými kořeny by měli zrušit také svoje pracovní cesty do Ankary.

Podle deníku Frankfurt Allgemeine Sonntagszeitung byla jedenácti poslancům přidělena mimořádná policejní ochrana a další bezpečnostní opatření jak v jejich "osobním tak profesním životě".  

"Podobné výhrůžky zákonodárcům tureckého původu jsou nepřijatelné," řekl ministr vnitra Thomas de Maiziere. "Samozřejmě, že tato bezpečnostní opatření budou v případě potřeby upravena." Současně ale zdůraznil, že většina z 3,5 milionů občanů s tureckými kořeny, kteří žijí v Německu, jsou "dobrými sousedy" a řekl, že pachatelé jsou pouze "ojedinělé případy."

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace