Němečtí Kurdové zaútočili na turecký průvod v Bavorsku.

Němečtí Kurdové zaútočili na turecký průvod v Bavorsku.
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
28 / 03 / 2016, 14:00

Němečtí Kurdové napadli v neděli večer v bavorském Aschaffenburgu házením kamenů a petard protiteroristickou demonstraci organizovanou místními Turky.

Policie sdělila, že k průvodu pod heslem „Společně proti teroru“ se v neděli odpoledne připojilo kolem 600 lidí. Demonstraci nahlásil jeden turecký občan, který se záhy sám stal terčem útoku zhruba 30 Kurdů. Při zákroku policie byl jeden policista lehce zraněn na hlavě, když ho trefil dělbuch. Zadrženo bylo 32 lidí, informovala agentura DPA. Zdroj: focus.de, svobodneforum.cz

Politická destabilizace, konflikty mezi Kurdy a Turky v Německu, mezi šíity a sunnity v západní Evropě, i doutnající válka na Balkáně. Pochmurné vyhlídky Evropy.

Po útoku na demonstraci se útočníci zabarikádovali v domě a z jeho střechy útočili kameny a zábavní pyrotechnikou na policii. Teprve po povolání posil, včetně policejního vrtulníku, se policistům podařilo všech 32 osob v domě zadržet.

Turecko-kurdský konflikt se přesouvá do Německa

Útočníci poté uprchli do domu a odmítali jakýkoli dialog s policií. Když konečně policisté do domu vnikli, nechali se všichni výtržníci pozatýkat bez odporu. Státní zastupitelství zahájilo vyšetřování kvůli podezření z vážného narušení klidu, pokus o nebezpečné ublížení na zdraví a porušení shromažďovacího zákona.

V Německu hrozí další střety mezi Turky a Kurdy. Příčinou jsou nepokoje v Turecku

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace