Němečtí Kurdové zaútočili na turecký průvod v Bavorsku.

Němečtí Kurdové zaútočili na turecký průvod v Bavorsku.
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
28 / 03 / 2016, 14:00

Němečtí Kurdové napadli v neděli večer v bavorském Aschaffenburgu házením kamenů a petard protiteroristickou demonstraci organizovanou místními Turky.

Policie sdělila, že k průvodu pod heslem „Společně proti teroru“ se v neděli odpoledne připojilo kolem 600 lidí. Demonstraci nahlásil jeden turecký občan, který se záhy sám stal terčem útoku zhruba 30 Kurdů. Při zákroku policie byl jeden policista lehce zraněn na hlavě, když ho trefil dělbuch. Zadrženo bylo 32 lidí, informovala agentura DPA. Zdroj: focus.de, svobodneforum.cz

Politická destabilizace, konflikty mezi Kurdy a Turky v Německu, mezi šíity a sunnity v západní Evropě, i doutnající válka na Balkáně. Pochmurné vyhlídky Evropy.

Po útoku na demonstraci se útočníci zabarikádovali v domě a z jeho střechy útočili kameny a zábavní pyrotechnikou na policii. Teprve po povolání posil, včetně policejního vrtulníku, se policistům podařilo všech 32 osob v domě zadržet.

Turecko-kurdský konflikt se přesouvá do Německa

Útočníci poté uprchli do domu a odmítali jakýkoli dialog s policií. Když konečně policisté do domu vnikli, nechali se všichni výtržníci pozatýkat bez odporu. Státní zastupitelství zahájilo vyšetřování kvůli podezření z vážného narušení klidu, pokus o nebezpečné ublížení na zdraví a porušení shromažďovacího zákona.

V Německu hrozí další střety mezi Turky a Kurdy. Příčinou jsou nepokoje v Turecku

Tagy článku