Němečtí politici odmítají přiznat problémy s uprchlíky

Němečtí politici odmítají přiznat problémy s uprchlíky
26 / 07 / 2016, 17:45

Německo během posledního týdne čelilo útokům čtyř mužů, kteří pocházeli z oblasti Blízkého východu nebo Asie. Tři z nich se navíc nějakým způsobem hlásili k IS. Některá média upozorňují na manipulaci s informacemi.

Z historických i jiných důvodů se mnozí němečtí politici obávají přiznat, že ne všechny uprchlíky je možné bez problémů integrovat,“ napsal konzervativní britský deník The Telegraph, na který se odvolává server parlamentnilisty.cz.

"Tito politici odmítají brát na vědomí, že se mnozí voliči obávají příchodu lidí, kteří zastávají tak rozdílné postoje od jejich vlastních. „V něčem takovém nelze dále pokračovat, protože to může způsobit obrovské škody. Obavy voličů nezmizí jenom proto, že je politici odmítají brát vážně. Aby se situace ještě nezhoršovala, musí být klíčové otázky řešeny v hlavním proudu politiky. Otevřeně a citlivě. V opačném případě této zhoršující se situace zneužijí ve svůj prospěch různé okrajové frakce."

Tabu prolomeno: Evropské ženy zažívají hromadné sexuální útoky a násilí


Server heatst.com upozorňuje na údajné manipulace, která provádějí některá média v souvislosti s teroristickými útoky. Po útoku v obchodním centru v Mnichově, kde osmnáctiletý Němec íránského původu pobil osm lidí, německá média rychle tvrdila, že "jeho čin nebyl motivován radikálním islámem".

Mnichovský masakr nebyl teroristický útok. Neexistuje spojitost s islámisty

Server ale připomíná svědectví jedné muslimské ženy z Kosova, která tvrdila, že před palbou vykřikl "Allahu Akbar," o kterém se zmínila například stanice CNN:

Novináři z New York Times odpověděl policejní šéf, že "o tom nic neví a že se o to nestará".

 

Dalším příkladem je vypuštění muslimského "Ali" z útočníkova celého jména David Ali Sonboly. Agentura BBC jméno "Ali" vůbec neuvádí, jak uvedl Raheem Kassam na serveru Breitbart. Redakce Breitbart Londýn požádala o stanovisko BBC, ale ta neodpověděla.

Nicméně nakonec text článku změnila:

Servery unsertirol24.com nebo theblaze.com ve svých článcích z 24. a 25. července upozorňují na incident, který se stal údajně při smuteční akci před obchodním centrem v Mnichově. Několik přítomných hlasitě provolávalo "Allahu Akbar", ale nikdo proti nim nezasáhl:

 

 

 

 

 

 

 

Tagy článku