Denně ohrožoval děti. Neměl řidičák ani neuměl německy, přesto vozil marocký migrant autobusem školáky

Denně ohrožoval děti. Neměl řidičák ani neuměl německy, přesto vozil marocký migrant autobusem školáky
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: autobus
25 / 02 / 2017, 07:00

Marocký migrant nevlastnil řidičské oprávnění a vykazoval se italským pasem. Informoval o tom server politikstube.com..

Šokem skončila pro německou policii v Bielefeldu kontrola, která proběhla ve dvou školách a zahrnovala celkem 145 školních autobusů a jejich řidičů.

Zjistila totiž, že padesátiletý migrant nejenže nevlastnil nikdy řidičský průkaz, ale neuměl ani německy. Policistům se navíc legitimoval pouze italským pasem. Policejní mluvčí bielefeldské policie Michael Kötter to potvrdil deníku Westfalen-Blatt.

Čtěte také: VIDEO: Nejméně 16 mrtvých při srážce školního autobusu se zdrogovaným řidičem v Hondurasu

Policisté na muže i jeho zaměstnavatele podali trestní oznámení. Jak řekl Kötter deníku Westfalen-Blatt, Maročan si za volant autobusu zřejmě dlouhou dobu nesedne.

Jestli zaměstnavatel muže celou dobu věděl, že nemá řidičský průkaz, už server politikstube.com neinformuje

 

psali jsme:

VIDEO: Dramatické záběry: Pickup prudce naráží do autobusu před vyděšenými cestujícími

 

Zdroj: politikstube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.