Nemůžeme si být jistí, zda americká vláda blafuje, nebo uskuteční své hrozby vůči KLDR, napsal vysoký ruský politik

Nemůžeme si být jistí, zda americká vláda blafuje, nebo uskuteční své hrozby vůči KLDR, napsal vysoký ruský politik
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: raketa
18 / 04 / 2017, 09:00

Předseda výboru pro mezinárodní záležitosti v rámci horní komory ruského parlamentu Konstantin Kosachev uvedl, že možný útok na KLDR je nutno brát vážně.

Kosachev řekl, že americká vláda jedná v zahraniční politice nepředvídatelně, proto je třeba brát možný útok na KLDR se vší vážností.

,,Nejvíce alarmující aspekt současné situace je fakt, že si nemůžeme být jistí, zda americká vláda blafuje, nebo je připravena realizovat své hrozby," napsal Kosachev na svůj Facebook. ,,To je důvod pro to, abychom tyto hrozby, kdy USA jsou připraveny preventivně zaútočit na KLDR, brali vážně," dále napsal Kosachev.

Podle něho jsou možné odvetné kroky ze strany amerického ,,arcinepřítele" KLDR spíše předvídatelné, než ty americké. ,,Odpověď na možný útok ze strany KLDR je předvídatelná. Pchjongjang bere tyto hrozby vážně, takže začal s vojenskými přípravami," podotkl předseda výboru pro mezinárodní záležitosti v rámci horní komory ruského parlamentu.

Podle něho je KLDR jaderná síla, která má obavy z tzv. humanitárních operací" prováděných Washingtonem. ,,Je jasné, že KLDR má jaderné zbraně, zatímco úmysly USA nejsou zřejmé. V tomto pohledu představuje USA větší riziko světu než KLDR," napsal na Facebook Kosachev. Vyjádřil však na druhé straně naději, že Donald Trump si v příštích dnech poslechne, co Rusko i Čína říkají nebo navrhují ohledně možné hrozby z KLDR.

psali jsme:

Konflikt v KLDR může propuknout každým okamžikem, varovala Čína

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace