Nemůžete najít svého psa? GEODOG vám pošle jeho souřadnice na mobil

Nemůžete najít svého psa? GEODOG vám pošle jeho souřadnice na mobil
Autor fotografie: geodog-austria.at|Popisek: GEODOG
14 / 10 / 2014, 17:45

14.10.2014 / GPS lokátor - dokonalý gadget pro vašeho psa: GPS systém v obojku, který vám na mobilní telefon pošle mapu nebo SMS, kde je právě teď váš pes.
Zdroj: geodog-austria.at, elektroobojky.sk, ncentrum.cz

V Česku je odhadem kolem 2 miliónů psů a ročně se jich u nás ztratí několik tisíc (odhady uvádějí počet do 10 tisíc). Existují sice nejméně dvě databáze (Národní registr majitelů zvířat, Centrální evidence zvířat a věcí ČR), nicméně záleží pouze na majiteli psa, zda bude zaevidován. Pro majitele není nic horšího, než ztráta jeho psa, protože ten je doslova členem rodiny. V současnosti existují na našem trhu zařízení, která mohou pomoci ztraceného psa rychle najít. Patří mezi ně polohovací obojek - zařízení pro lokalizaci a sledování psa GEODOG®.

GEODOG

Výrobce jej vyvinul ve spolupráci s firmami Siemens VDO (VDO Dayton®) a Blaupunkt® a nabízí dvě varianty - GEODOG® Plus a GEODOG® Pro (ten navíc obsahuje mikrofon a reproduktor, takže nejen slyšíte, co provádí váš pes, ale můžete trénovat psa na předem dané akustické signály).

GEODOG® Plus (vlevo) a GEODOG® Pro (vpravo) - zdroj: geodog-austria.at

GEODOG PLUSGEODOG PRO

 

Princip fungování je založen na GPS a GSM technologii, kdy jste schopni kdykoliv určit místo, kde se váš pes nachází. Ze svého mobilního telefonu zašlete SMS na obojek, který vám prostřednictvím vložené SMS odešle zpět údaje o poloze psa.

Pomocí GEODOG® Pro můžete předem stanovit hranice, kde se má pes pohybovat, a jakmile je pes překročí, přijde vám SMS. Také můžete předem určit oblasti, kam pes nesmí (zakázané zóny) a opět budete informováni SMS. Vylepšená verze ještě zvládne zadat vlastní orientační body nebo pomocí funkce „sledování“ můžete sledovat trasu psa.

GEODOG® je kompatibilní téměř se všemi operačními systémy ve smartphonech. Ve starších telefonech jste informováni pouze SMS, v chytrých telefonech je možné nainstalovat příslušnou aplikaci s mapami-pro Windows Mobile poskytuje výrobce software (GEODOG ™ Mobile - funguje pouze ve spojení s Android nebo Windows Mobile - do verze 6.5). U iPhonu se trasa nebo místo zobrazí v aplikaci Google®Maps™ Mobile. Na webových stránkách my.geodog.de se můžete zdarma připojit k aplikaci GEODOG.
Po registraci si můžete prohlédnout zde vzdálenosti a pozice hlásí svého psa z libovolného počítače připojeného k internetu.

Základní specifikace

  • Přesnost určení polohy – menší než 10 metrů
  • Životnost baterie - v pohotovostním režimu vydrží týden až 12 dnů, při normálním provozu 24 až 48 hodin, při sledovacím provozu 12 hodin
  • Snadné použití- ovládání pomocí tří tlačítek, jednoduchý software
  • Nízké provozní náklady – platíte pouze za odeslané SMS (a přijaté SMS z obojku)
  • Odolnost – výrobek je vodotěsný a nárazu vzdorný (odolný proti vodě, testovaný do jednoho metru po dobu 30 minut)
  • Přizpůsobení pro většinu psů – možnost nastavení délky obojku, velikost S (obvod krku 41 až 47 cm), velikost L (46 až 52 cm).
  • Bližší údaje naleznete zde.

Cena uvedená na stránkách výrobce

GEODOG®Plus: 249 € (cca 9000 Kč)
GEODOG®Pro: 329 € (cca 12000 Kč)

Video (zdroj: youtube/GEODOG

Psali jsme také:

Pozor na trojského koně pro Android – smaže data, posílá SMS

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat

 

 

Tagy článku