,,Nenáviděný" miliardář vs. maďarský premiér: Soros sní o Evropě smíšeného obyvatelstva, hřímal Viktor Orbán

,,Nenáviděný&quote; miliardář vs. maďarský premiér: Soros sní o Evropě smíšeného obyvatelstva, hřímal Viktor Orbán
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Viktor Orbán
30 / 10 / 2017, 14:15

,,Válka" mezi kontroverzním miliardářem Georgem Sorosem a maďarským premiérem Viktorem Orbánem pokračuje.

Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že síť soustavně budovaná kontroverzním miliardářem Georgem Sorosem má velký vliv na vrcholné instituce v EU.

psali jsme: Viktor Orbán: Soros je finanční spekulant, který zničil miliony životů Evropanů

Americko-maďarský finančník se snaží podle Orbána vytvořit Evropu smíšeného obyvatelstva ,,vítačskou" politikou a svou neustálou podporou migračního procesu v Evropě. Maďarský premiér to řekl v rozhovoru pro Radio Kossuth v pátek. Orbán prohlásil o Sorosovi, že je ,,politickým mistrem loutkářem", který se schází s politickými špičkami institucí v EU a vyvíjí na ně velký osobní vliv.

,,Sorosovi lidé infiltrovali Evropský parlament i ostatní politické orgány", prohlásil v rozhovoru Orbán. Podle něho to Soros dělá proto, aby rovněž změnil maďarskou imigrační politiku, která patří v rámci Evropy k nejpřísnějším. 

psali jsme: Viktor Orbán natvrdo: Soros chce pomocí EU vytvořit islamizovanou Evropu

,,Více než 200 členů Evropského parlamentu je zařazeno na seznam Sorosova impéria jakožto přátelé jím budované sítě," pokračoval Orbán. Ten dále řekl, že pověřil tajné služby, aby Sorosovu síť vyšetřily a následně ,,odhalily" maďarskému lidu.

Orbán před nějakým časem obvinil Sorose z konspirace a z toho, že využívá bruselské politické špičky k vytvoření ,,smíšené muslimské Evropy". Podle maďarského premiéra má kontroverzní finančník větší vliv na Brusel než ve Washingtonu či Tel Avivu.

Nejnovější ,,válka slov" zapadá do dlouhodobějšího osobního konfliktu mezi sorosem a Orbánem. Soros označil Orbánem vedené Maďarsko za ,,mafiánský stát", přičemž maďarský předseda vlády kontroval tím, že Sorosovy okmentáře jsou vyhlášením války. Orbán také označil Sorose za finančního spekulanta, který zničil miliony životů Evropanů.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.