Nenávidíme vás! Islámský stát uvedl šest důvodů, kvůli kterým vede na Západě džihád

Nenávidíme vás! Islámský stát uvedl šest důvodů, kvůli kterým vede na Západě džihád
Autor fotografie: Dabiq
03 / 08 / 2016, 13:15

Poslední vydání islámistického propagandistického plátku Dabiq se zaměřuje na "zdůvodnění" džihádu, který vedou tzv. bojovníci IS se Západem. 82 stran nenávisti a zvráceností v podání radikálního islámu.To je islámistický "časopis" Dabiq.

Kromě oslavy teroristických útoků, které spáchal IS v poslední době po celém světě, velebí v článku "Proč vás nesnášíme a proč s vámi bojujeme" teroristu Mateena, který v červnu v americkém Orlandu zavraždil 49 lidí. O islámistickém plátku jsme psali například zde.

Video: Islámský stát oslavuje masového vraha z Orlanda

"Američtí politici rychle skočili před kamery a střelbu odsoudili. Označili ji za zločin z nenávisti, teroristický čin nebo nesmyslné násilí. Zločin z nenávisti? Ano. Muslimové bezpochyby nesnáší liberální sodomity. Teroristický čin? Samozřejmě, muslimové byli povoláni, aby terorizovali nevěřící nepřátele Alláha. Už bychom předpokládali, že průměrní obyvatelé Západu opustí představu, že činy mudžáhedínů, kteří opakovaně vykládají své cíle, záměry a motivaci, nedávají smysl. Pokud tedy opravdu - a naivně - nevěříte, že zločiny Západu proti Islámu a Muslimům, ať už jde o urážení Proroka, pálení Koránu nebo války proti chalífátu, nevyvolají brutální odvetu mudžáhedínů," tvrdí autor v Dabiqu a nakonec "přehledně" uvádí šest důvodů, kvůli kterým nenávií islámisté Západ:

1. Protože odmítáte Alláha

V prvé řadě vás nesnášíme proto, že jste nevěřící a odmítáte jedinečnost Alláha. To, že jste nevěřící, je hlavním důvodem, proč vás nesnášíme, hlavním důvodem, proč s vámi bojujeme, protože jsme vyvoleni k tomu, abychom bojovali s nevěřícími, než se podřídí autoritě Islámu a buďto se stanou muslimy nebo budou platit džizju, a budou žít v hanbě pod vládou muslimů.

2. Protože jste sekulární a liberální společnost

Vaše společnost povoluje věci, které Alláh zakázal a zakazuje mnoho věcí, které povolil. Váš sekulární liberalismus vedl k tomu, že podporujete práva homosexuálů, alkohol, drogy, smilstvo, hazardní hry, je rozšířená lichva, zesměšňujete ty, kteří odsuzují tyto špinavé hříchy a neřesti. Proti vám vedeme válku, abychom zabránili šíření vaší zhýralosti, vašich perverzních liberálních hodnot, vašeho křesťanství a ateismu, to všechno jsou ohavnosti, které korumpují. Dali jste si za cíl ´osvobodit´ muslimské společnosti, my si dali za cíl bojovat proti vašemu vlivu a chránit lidstvo před vašimi zvrácenými koncepty a deviantním způsobem života.

3. Protože jste nevěřící

Nesnášíme vás a válčíme s vámi, protože nevěříte v Pána a Stvořitele! Úžasné a komplexní jevy, které řídí celý vesmír, se snažíme vědecky vysvětlit a nepřipouštíte, že je mohl stvořit moudrý a vševědoucí stvořitel. Popíráte existenci Soudného dne a řídíte se heslem "žiješ jenom jednou".

4. Protože pácháte zločiny proti islámu

Budeme se bránit tak dlouho, dokud budete zesměšňovat naší víru, urážet Alláhovy proroky, včetně Noema, Abraháma, Mojžíše, Ježíše a Mohammeda, dokud budete pálit Korán a otevřeně očerňovat právo Šaría, ale ne hesly a transparenty, ale kulkami a noži.

5. Protože pácháte zločiny na muslimech

Vaše drony a stíhačky zabíjejí a zohavují muslimy po celém světě, podporujete režimy, které uzurpují muslimské země. Budeme s vámi bojovat, abychom zastavili vraždění našich mužů, žen a dětí, abychom osvobodili ty vězněné a mučené a pomstili se za bezpočet muslimů, kteří kvůli vám trpěli.

6. Protože jste obsadili naši zem

Nenávidíme vás za invazi do naší země. Dokud zůstává jediný palec území, které chceme dobýt zpět, džihád bude pokračovat a bude osobní povinností každého jednoho muslima.

IS: "Osm našich rytířů vás dostalo na kolena! Stojíte tváří v tvář islámu! Přichází nová éra!"

Zdroj: eurozpravy.cz, DABIQ 15

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.