Ostuda s dohrou: Kanadští muslimové si pozvali Imáma, ten vyzval k zabíjení Židů

Ostuda s dohrou: Kanadští muslimové si pozvali Imáma, ten vyzval k zabíjení Židů
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: imám
28 / 03 / 2017, 18:00

Jordánský imám vyvolal v kanadské mešitě pozdvižení svými výroky, když veřejně vyzval k zabíjení židů

Výzva k zabíjení ve jménu Alláha se odehrála během kázání v mešitě v kanadském Montrealu. . ,,Ó muslime, Ó služebníku Alláhův, za mnou je Žid, přijď a zabij ho!" kázal Šejch Muhammad bin Musa Al Nasr, který byl ,,hostujícím" přednášejícím. Místní muslimská komunita vyzvala Al Nasra, aby se okamžitě za svá slova omluvil. Podle nich Al Nasr záměrně překroutil jeden z hadísů, který se týkal právě Židů.

související: Evropští Židé se obávají muslimských migrantů. Hrozí výbuch nového antisemitismu?

Kanadská organizace B'nai Brith, která hájí zájmy Židů již iniciovala stížnost policii. Podle této organizace se Al Nasr dopustil vyvolávání nenávisti a zároveň radikalizace.

Jiný imám, Ziad Asali svého ,,radikálního kolegu" odsoudil a nechápe, jak je možné, že Al Nasr byl vůbec představiteli montrealské mešity pozván. Asali se vyslovil proti jakémukoliv ,,extremistickému" kázání v mešitě, protože podle něho ukazují nenávist jak k muslimům, tak nemuslimům.

 

psali jsme:

Židé ze strachu před radikálním islámem a antisemitismem opouští Evropu

Čtěte také: Vrchní rabín v Bruselu: Židé nemají v Evropě budoucnost

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace