Neonacisti napadli sociální centrum, které pomáhá uprchlíkům

Neonacisti napadli sociální centrum, které pomáhá uprchlíkům
Autor fotografie: Mladí zelení|Popisek: Centrum sociálních služeb na pražském Žižkově se demonstranti pokusili zapálit
07 / 02 / 2016, 07:45

Včerejší protesty se neobešly bez násilností. V sobotu večer se asi 30 útočníků pokusilo zapálit Autonomní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově, které pomáhá migrantům.

Okolo půl osmé večer napadla skupina osob sociální centrum v Jeseniově ulici v Praze. Útočníci do kliniky házeli zápalné lahve, došlo i ke rvačce.

Podle reportéra serveru Novinek v době příjezdu policistů se na místě nacházel nejméně jeden zraněný mladík. "Celý obličej měl od krve," popsal reportér. Policisté mu proto přivolali záchranku, která ho převezla do nemocnice.

"Mohlo jich být dvacet, možná třicet. Pomlátili se tady a pak naházeli dovnitř několik zápalných láhví," popsal Novinkám situaci jeden z přítomných svědků.

Na místě museli kromě policie zasahovat také hasiči a speciální pořádkové jednotky. Situaci se podařilo poměrně rychle dostat pod kontrolu, po útočnících policie pátrá. Jednalo se patrně o radikály, které svolala na včerejší protesty Dělnická strana.

Na situaci upozornila na swém webu a Twitteru organizace Mladí zelení. Včerejších demonstrací v ulicích Prahy se kromě odpůrců islámu a uprchlíků, účastnili také jejich oponenti, často z řad příznivců Zelených.

Zdroj: Noviky, Mladí zelení

 

Tagy článku