Neonacisti napadli sociální centrum, které pomáhá uprchlíkům

Neonacisti napadli sociální centrum, které pomáhá uprchlíkům
Autor fotografie: Mladí zelení|Popisek: Centrum sociálních služeb na pražském Žižkově se demonstranti pokusili zapálit
07 / 02 / 2016, 07:45

Včerejší protesty se neobešly bez násilností. V sobotu večer se asi 30 útočníků pokusilo zapálit Autonomní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově, které pomáhá migrantům.

Okolo půl osmé večer napadla skupina osob sociální centrum v Jeseniově ulici v Praze. Útočníci do kliniky házeli zápalné lahve, došlo i ke rvačce.

Podle reportéra serveru Novinek v době příjezdu policistů se na místě nacházel nejméně jeden zraněný mladík. "Celý obličej měl od krve," popsal reportér. Policisté mu proto přivolali záchranku, která ho převezla do nemocnice.

"Mohlo jich být dvacet, možná třicet. Pomlátili se tady a pak naházeli dovnitř několik zápalných láhví," popsal Novinkám situaci jeden z přítomných svědků.

Na místě museli kromě policie zasahovat také hasiči a speciální pořádkové jednotky. Situaci se podařilo poměrně rychle dostat pod kontrolu, po útočnících policie pátrá. Jednalo se patrně o radikály, které svolala na včerejší protesty Dělnická strana.

Na situaci upozornila na swém webu a Twitteru organizace Mladí zelení. Včerejších demonstrací v ulicích Prahy se kromě odpůrců islámu a uprchlíků, účastnili také jejich oponenti, často z řad příznivců Zelených.

Zdroj: Noviky, Mladí zelení

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace