Neonacistická teroristická skupina plánovala v Německu útoky proti uprchlíkům a mešitám

Neonacistická teroristická skupina plánovala v Německu útoky proti uprchlíkům a mešitám
Popisek: Ilustrační foto
13 / 01 / 2016, 18:15

Skupinu monitorovala dlouhodobě německá policie.

Německé státní zastupitelství dnes obžalovalo tři muže a jednu ženu (57 letého Andrease H. 40 letého Markuse W., 23 letou Denisu G., a 47 letého Olafa O.), kteří údajně vybudovali krajně pravicovou teroristickou skupinu a plánovali útoky na mešity a ubytovny pro uprchlíky. Informoval o tom německý tisk. Činnost organizace s názvem Oldschool Society úřady sledovaly od jara 2014.

Podle deníku spiegel.de se dali dohromady na Facebooku a v různých diskuzních skupinách šířili nenávist proti žadatelům o azyl. Například k fotografii vstupní brány koncentračního tábora ("Arbeit macht frei") uvedl Andreas H. "To je místo pro ubytování žadatelů o azyl." Přes mobilní aplikace si s dalšími extrémisty posílali denně až 1000 zpráv, ve kterých popisovali co by si uprchlíci "zasloužili." 

EU vytáhla do boje proti nenávistným komentářům na internetu.

Vyšetřovatelé se shodují, že se jednalo "o velmi nebezpečnou skupinu, která přerostla v teroristickou organizaci."

Teroristická skupina podle nejvyššího státního zástupce Petera Franka plánovala k útokům na mešity a ubytovny pro žadatele o azyl použít výbušniny. K cílům obžalovaných patřili rovněž němečtí přívrženci salafismu, radikálního myšlenkového směru, který prosazuje návrat k raným formám islámu.

Policie důrazně varuje před rasistickými a xenofobními názory na sociálních sítích. Můžeme se dopustit trestného činu.

První atentát chtěli členové Oldschool Society údajně spáchat loni v květnu. V zahraničí se jim prý podařilo získat velké množství materiálu pro výrobu výbušniny. Aby zvýšili její účinnost, chtěli do bomby přidat i hřebíky. Zatčením tvrdého jádra skupiny, takzvané "tajné rady", v saském městě Borna nedaleko Lipska na počátku loňského května se policii podařilo atentát zmařit.

Rakousko chce trestně stíhat uživatele na sociálních sítích za rasistické a xenofobní příspěvky

Tagy článku