Nepokoje na Korsice. Turisté fotografovali muslimky v burkinách

Nepokoje na Korsice. Turisté fotografovali muslimky v burkinách
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
15 / 08 / 2016, 06:45

AKTUALIZOVÁNO / Po francouzském Cannes zakázali koupání v burkinách také na Korsice. Starosta letoviska Sisco tak reagoval na sobotní potyčku mezi místními obyvateli a několika rodinami severoafrického původu.

17:05 / „Nemá to nic společného s rasismem, je to o ochraně lidí. Korsika sedí na soudku se střelným prachem,“ vysvětlil novinářům starosta Sisca Ange-Pierre Vivoni. Smyslem zákazu je podle něj snaha ochránit samotné muslimy. Zdroj: novinky.cz


 

6:45 / Rvačka vypukla v Korsika sobotu v zátoce u obce Sisco, v severní části ostrova. Turisté si totiž fotografovali muslimské ženy v burkinách - muslimských plavkách zahalujících celé tělo. To se ovšem nelíbilo muslimským rodinám. Celý incident si natáčel nezletilý chlapec a byl muslimy zmlácen. Místní děti přivolali rodiče a začala bitka, kterou ukončil až zásah stovky policistů.

"Jednoho z rodičů, který je českého původu, ale již dlouho žije v Sisku, zasáhly dva šípy z ruční harpuny, zatímco jeho syn byl zbit. Oba byli kvůli svým zraněním ještě dnes pod lékařským dohledem ve zdravotním středisku v Bastii. Podle justičních zdrojů jejich život ale není ohrožen," uvedl bez dalšího upřesnění Le Monde. Zdroj: eurozpravy.cztelegraph.co.uk

Místní média uvedla, že se incident vystupňoval v okamžiku, kdy na místo dorazila skupina severoafričanů  vyzbrojená sekerami a oštěpy, kteří začali útočit proti místní mládeži. Podle deníku Le Monde se do akce zapojily i tři "muslimské rodiny".

Při bitce byli zraněni čtyři lidé, včetně těhotné ženy, a zapálena tři auta. Mezi zraněnými byl také jeden muž českého původu a jeho syn.

Korsika zažila podobné nepokoje už na přelomu loňského a letošního roku. Korsický prefekt Christophe Mirmand kvůli pokračujícím demonstracím nařídil od neděle 27. prosince až do 4. ledna zákaz shromažďování v blízkosti sídliště v Ajacciu, které obývá především arabská komunita.

Tagy článku