Nepokoje na Korsice. Turisté fotografovali muslimky v burkinách

Nepokoje na Korsice. Turisté fotografovali muslimky v burkinách
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
15 / 08 / 2016, 06:45

AKTUALIZOVÁNO / Po francouzském Cannes zakázali koupání v burkinách také na Korsice. Starosta letoviska Sisco tak reagoval na sobotní potyčku mezi místními obyvateli a několika rodinami severoafrického původu.

17:05 / „Nemá to nic společného s rasismem, je to o ochraně lidí. Korsika sedí na soudku se střelným prachem,“ vysvětlil novinářům starosta Sisca Ange-Pierre Vivoni. Smyslem zákazu je podle něj snaha ochránit samotné muslimy. Zdroj: novinky.cz


 

6:45 / Rvačka vypukla v Korsika sobotu v zátoce u obce Sisco, v severní části ostrova. Turisté si totiž fotografovali muslimské ženy v burkinách - muslimských plavkách zahalujících celé tělo. To se ovšem nelíbilo muslimským rodinám. Celý incident si natáčel nezletilý chlapec a byl muslimy zmlácen. Místní děti přivolali rodiče a začala bitka, kterou ukončil až zásah stovky policistů.

"Jednoho z rodičů, který je českého původu, ale již dlouho žije v Sisku, zasáhly dva šípy z ruční harpuny, zatímco jeho syn byl zbit. Oba byli kvůli svým zraněním ještě dnes pod lékařským dohledem ve zdravotním středisku v Bastii. Podle justičních zdrojů jejich život ale není ohrožen," uvedl bez dalšího upřesnění Le Monde. Zdroj: eurozpravy.cztelegraph.co.uk

Místní média uvedla, že se incident vystupňoval v okamžiku, kdy na místo dorazila skupina severoafričanů  vyzbrojená sekerami a oštěpy, kteří začali útočit proti místní mládeži. Podle deníku Le Monde se do akce zapojily i tři "muslimské rodiny".

Při bitce byli zraněni čtyři lidé, včetně těhotné ženy, a zapálena tři auta. Mezi zraněnými byl také jeden muž českého původu a jeho syn.

Korsika zažila podobné nepokoje už na přelomu loňského a letošního roku. Korsický prefekt Christophe Mirmand kvůli pokračujícím demonstracím nařídil od neděle 27. prosince až do 4. ledna zákaz shromažďování v blízkosti sídliště v Ajacciu, které obývá především arabská komunita.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace