Skandální odhalení: mezi německou policií řádí muslimové

Skandální odhalení: mezi německou policií řádí muslimové
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: policisté
05 / 11 / 2017, 07:30

Situace u berlínské policie, střežící bezpečnost nejen Němců, ale i všech světových diplomatů a milionů turistů, je na tristní úrovni. Každý třetí budoucí policista na této kdysi elitní škole je muslimského vyznání a tito jsou už nyní podle svých učitelů hrozbou nejen pro běžné Němce, ale už i pro ně, ostřílené policisty. Němci si tak cvičí nepřátele, kteří jednou povstanou proti nim samým. Informoval o tom server welt.de.

„Vytváříme druhořadou, zkorumpovanou policejní složku. Mám z nich strach, kolegové také, chodím do práce jen s největším sebezapřením a zhnusením. Toto nejsou budoucí kolegové, ale nepřátelé. Máme nepřítele ve vlastních řadách. Nikdy jsem ve třídě nezažíval takovou nenávist,“ říká v nahrávce, která před několika dny unikla v Německu na veřejnost, jeden z učitelů na policejní akademii. „Hlavní problém je s žáky arabského, afghánského a tureckého původu. Postrádají veškerý respekt k nadřízeným a jsou neskutečně arogantní. Tyto lidi přece nemůžeme jednoho dne jen tak vypustit na občany,“ děsí se na nahrávce dlouholetý policejní instruktor. 

Možná ještě horší, než je stav na policejní škole, hrozící každým dnem přerůst v nějaký hromadný teroristický čin nebo masové vraždění (jako tomu už bylo v mnoha případech nejen v Asii, ale třeba i v USA), je skutečnost, že policejní vedení o této hrozbě i o tamních závažných problémech dlouhodobě ví.

„Jeden z muslimských studentů policejní akademie nedávno zastavil svoji německou kolegyni a začal jí vytýkat, že se ve svém volném čase obléká „moc západně,“ popsal začátek fungování ortodoxního muslimského práva šaría (ovšem na půdě zatím křesťanské Evropy - pozn. red.) mezi strážci zákona další člen učitelského sboru berlínské policejní akademie. Jiní policejní muslimové nejen že neumí - a ani se nechtějí učit plavat, což je podmínkou pro přijetí do služebního poměru - ale mnozí se dokonce odmítají byť jen sprchovat jinak, než oblečení.

psali jsme: VIDEO: Teď nás budete poslouchat! Muslimové ovládli britské město. Vyhnali původní obyvatelé na předměstí

A proč se rozhodl, spolu s dalšími policisty, tyto skandály řešit přes média? „Protože se o těchto problémech ví léta, ale nikdo s tím nic nedělá. Ani vedení, ani odbory. Průšvihy se zametají pod koberec a navenek se hraje divadýlko o tom, že všechno je v pořádku,“ vysvětlil za něj novinářům další policista.

„V kantýně jsou poměry jako ve vězení. Všichni se rozdělují ke stolům podle národnostního původu. Při vydávání jídla se předbíhá, vznikají z toho rvačky, vládne právo silnějšího. Hází se jídlem, uklízečky jsou obtěžovány a šikanovány. Ztrácí se nám vybavení,“ uvedl jeden z mnoha případů krádeží mezi samotnými (muslimskými) policisty další kmenový příslušník berlínské policejní akademie. Podle něj muslimové v policejních uniformách nejsou ochotni respektovat učitele, ignorují výuku, jsou nedosciplinovaní, jejich vyjadřovací schopnosti jsou tak ubohé, že jim nelze rozumět, a o schopnosti psát německy to platí dvojnásob, a pokud jsou pokáráni, reagují rozbíjením věcí a výhrůžkami.

Ale to není všechno. „Špatné zprávy neberou konce. Případ Anise Amriho (atentátník z vražedného adventního útoku v Berlíně - pozn. red.) byl naprostým selháním a mám podezření, že některé věci se raději ututlaly. Měli jsme lupiče přímo v policejním prezidiu - vlezli do budovy a kradli, aniž by si toho někdo všiml. Poměry na akademii příšerné, nedá se to dál snášet,“ stěžuje si další z německých policistů. Nejen jemu vadí hrubé a pohrdlivé chování muslimských policejních elévů vůči ženám, hrubé nedostatky v jejich profesionální etice i pouhý praktický problém použitelnosti muslimů v období postního měsíce ramadán.

psali jsme: Kapitulovala italská vláda před muslimy?

Jiný policejní instruktor v záznamu pro Die Welt také upozorňuje na provázanost těchto budoucích muslimských policistů se zločineckým podsvětím. „U berlínské policie slouží už několik rodinných příslušníků arabských kriminálních klanů. Oni sami nemají žádné záznamy v rejstříku, ale jejich bratři a bratranci ano. Podle zákona to není překážka k výkonu služby, ale prakticky všichni dobře víme, že u těchto lidí je loajalita k rodině nade všechno.“

Sama berlínská policie potvrdila pravost záznamu zveřejněného v novinách Die Welt a dodala, že zná totožnost jednoho ze stěžujících si kantorů. Prý s ním byl už proveden pohovor na téma „použití nepřiměřeného tónu a výrazů“, ovšem údajně omluveného tím, že dotyčný se nachází v situaci „naprostého pracovního přetížení“. Tak či tak, s kariérou tohoto policisty je zřejmě konec - konečně nejen v Německu, ale i u Policie České republiky si policejní úředníci a bafuňáři nejednou troufli vytáhnout proti potížistům z vlastních řad; co na tom, že měli pravdu oni a ne jejich šéfové?

„Osobně bych řekl, že pokud jen 50 % toho, co se tam probírá, je pravda, tak nepřiměřený tón a výrazy jsou ten poslední problém, který by policejní náčelníci měli řešit,“ okomentoval tanečky mezi vejci německých policejních šéfů publicista Marian Kechlibar. Jak Kechlibar upozornil, skandálu se už v Berlíně, vedeném rudo-zelenou koalicí, chytila opoziční partaj FDP, která si veřejně stěžovala na to, že už dříve měla sjednánu schůzku se zástupci policejních odborů, ale ta byla „shůry“ zase zrušena. Její poslanec Marcel Luthe to podle Kechlibara okomentoval tak, že vyjádření policejního prezidenta Berlína Klause Kandta k tomuto skandálu jsou jen čirý výsměch.

„Ještě jsme od vedení berlínské policie nezažili nic jiného, než zapírání problémů.“ FDP nyní požaduje vytvoření zvláštní vyšetřovací komise. „Tak se zdá, že tohle už pod koberec zamést nepůjde. Bohužel se obávám jiné možnosti: že se z těchto událostí stane nová společenská norma,“ konstatuje Kechlibar. „Němci už si zvykli na spoustu věcí, které by jejich rodičům přišly neuvěřitelné. Například na to, že úřady ztratily přehled o cca půl milionu odmítnutých žadatelů o azyl, kteří se možná nacházejí, možná nenacházejí na území Spolkové republiky. Stejně tak si postupně mohou zvyknout, že nový policista hází knedlíkem, šikanuje uklízečku, neumí sepsat hlášení v němčině a má za bratrance drogového bosse z podsvětí. Nakonec to tak chodí v nezanedbatelné části světa, že?“ uzavírá Marian Kechlibar.

 

Zdroj: welt.de

 

Tagy článku