Neprimeraný zásah americkej polície, voči demonštrantom v Dakote

Neprimeraný zásah americkej polície, voči demonštrantom v Dakote
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
22 / 11 / 2016, 06:30

V Dakote už dlhšiu dobu trvajú protesty, proti výstavbe plynových potrubí. Nedávny zásah polície však prekročil všetky hranice.

Polícia použila proti demonštrantom gumené projektily, slzný plyn, či vodné delo, a to pri veľmi nízkej teplote. Nedávny zásah polície zranil viacej ako 170 ekologických aktivistov.

 

Polícia a Národná garda, demonštrantov hromadne zatýkajú. Pri poslednom zásahu ich zatkli viacej ako 400.

Protesty však neutíchajú, aktivisti tvrdia že tieto potrubia môžu znečistiť podzemné zdroje vody. Proti výstavbe potrubí sú aj členovia kmeňa Standing Rock Sioux, tí tvrdia že sa stavia aj na ich posvätných pohrebiskách.

Zdroje: Breaking news from NPR, CNN, Twitter

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace