Neprůstřelné pouzdro na počítač dokáže čelit kulkám ráže 0,44 Magnum

Neprůstřelné pouzdro na počítač dokáže čelit kulkám ráže  0,44 Magnum
20 / 03 / 2015, 19:30

20. 3. 2015/ V dnešním světě plném násilí je otázka bezpečnosti klíčová. Ti, kdo by se mohli s vyšší pravděpodobností stát cílem únosců a teroristů nebo lidé, kteří pouze potřebují zajistit bezpečí, vyžadují nové způsoby ochrany. Mohl by to být například neprůstřelný oblek, ale existují jiné cenově dostupnější a praktičtější nástroje ochrany. Americká firma uvedla na trh pouzdro na počítač Spasitel Multi -Threat Shield (MTS), které se během několika sekund změní v štít, který dokáže chránit před kulkami pistole ráže 0,44 Magnum.

Spasitel MTS byl navržen Force Training Institute jako nenápadný. Sice je trochu těžší – váží 3,6 kg, ale na první vypadá jako jemné pouzdro na laptop, ve kterém může být počítač nebo s ohledem na situaci revolver. Rozdíl proti běžné tašce je ovšem v tom, že se může otevřít během několika sekund do jeden metr dlouhého štítu naplněného vrstveným kevlarem (para-aramidové vlákno).

Podle Isntitutu má Spasitel MTS vysokou balistickou ochranu, která může vydržet opakované výstřely z revolveru, brokovnice a pistole ráže samopalu nebo odvrátit útoky nožem. Dokáže ochránit svého nositele i před útokem odstřelovače. Povrch Spasitele je z nylonu a  je vodě a oděru odolný. Spasitel má popruh přes rameno, takže jej lze použít a zároveň mít obě ruce volné. 

Spasitel MTS by měl najít využití hlavně pro ochranu vysokých představitelů a top manažerů, pro obranu a bezpečnost na pracovišti, vymáhání práva a pro potřeby záchranářů. Podle výrobce si ale každý život zaslouží  svého "spasitele". V reklamě na tento produkt firma upozorňuje na vzrůstající násilí v USA včetně útoků ve školách a na různých veřejných místech. Neprůstřelné pouzdro na laptop lze sehnat za 899 dolarů a firma k němu nabízí také speciální školení.

Zdroj: Force Training Institute

Psali jsme také:

BMW X5 Security Plus: vydrží i zásah Kalašnikovem

Isnpirace pro zajištění větší bezpečnosti dětí v autech

Projekt od AVG - anonymizér tváře

Tagy článku