Nereálné plány ruského letectva

Nereálné plány ruského letectva
Autor: Rob Schleiffert (CC BY-NC 2.0)|Popisek: Tu-160
14 / 06 / 2015, 08:15

Nedávná prohlášení ruských představitelů, pokud jde o plány na opětovné zahájení produkce strategického bombardéru Tupolev Tu-160 v kombinaci s různými jinými plánovanými zakázkami, naplňují skepticismem řadu odborníků.

Dva nejčastěji udávané důvody jsou, že ruský průmysl postrádá množství kvalifikovaných pracovníků nezbytných pro podporu tolika souběžných zakázek, a disponibilní finanční prostředky jsou vzdáleny tomu, co by bylo zapotřebí.

Ruský náměstek ministra obrany pro zadávání veřejných zakázek, Yury Borisov řekl, že znovu vyráběný Tu-160 bude v podstatě nové letadlo vzhledem k jeho palubním systémům, které jsou generace před avionikou originálního Tu-160.

"Tento letoun bude Tu-160m2," řekl a dodal, že "podle našich plánů, se to s největší pravděpodobností stane někdy po roce 2023".

Kromě plánu na modernizované Tu-160, je požadován upgrade 130 stíhačů MiG-31 na konfiguraci MiG-31BM,

náčelník štábu ruského letectva generál Viktor Bondarev také volá po velkém množství Suchoj Su-30MK, Su-35, neustále oddalované stíhačce páté generace T-50,

stíhacích bombardérech Su-34 a nové domácí verzi MiG-35, který byl původně navržen pro vývoz do Indie.

"Lidé, které vydávají tyto rozkazy stále věří, že žijeme v sovětských dobách," řekl moskevský vojenský analytik, "Kde si prostě dáte požadavek a celá plejáda konstrukčních kanceláří a výrobních závodů se vrhne vpřed, a nikdo neodhaduje požadované peníze, nebo ještě hůř, něco jako náklady obětované příležitosti."

Největší slabostí dnešního ruského obranného sektoru je, že jeho pracovní síla je jen malý zlomek bývalé velikosti v sovětské éře, je to méně než 10% v době svého zbrojního vrcholu v osmdesátých letech minulého století.

Zdroj: IH´S Janes

Psali jsme také:

Ruské letectvo: Obr na hliněných nohou?

Bude projekt ruského stíhače 5.generace T-50 zrušen?

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace