Nervozita a hysterie – Kreml a jeho propagandisté o ukrajinské ofenzívě a útoku NATO

Nervozita a hysterie – Kreml a jeho propagandisté o ukrajinské ofenzívě a útoku NATO
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
21 / 04 / 2023, 08:00

V Rusku je cítit nervozita z očekávané ukrajinské protiofenzívy. Nezávislá média upozorňují, že případný protiútok Ukrajiny je hlavním tématem publicistických pořadů v propagandistické televizi a prohlášení prokremelských politiků, uvedla Informační rozhlasová agentura.

Nezávislý ekonom a politik Vladimir Milov říká, že na všech úrovních žebříčku kremelského režimu jsou známky nervozity. „To je stav úřadů, armády a propagandy. Je vidět, že se o tom pořád mluví. Dokonce se čas od času objevují prvky hysterie. Například zesílení represí podle mého názoru souvisí s nervozitou z čekání na protiofenzívu, která může být úspěšná,“ zhodnotil aktuální situaci v Moskvě Vladimír Milov v rozhovoru pro Rádio Svoboda.

Ruská opozice podporuje akce Kyjeva a poznamenává, že vítězství Ukrajiny znamená pád Vladimira Putina a dává naději na změny v Rusku, píše IAR.

Na ruském webu pravda.ru se dokonce v souvislosti s ukrajinskou ofenzívou objevil článek šéfa obranného výboru Státní dumy, generálplukovníka Andreje Kartapolova. Ten se domnívá, že v tuto chvíli existují dva scénáře vývoje událostí.

Za prvé, NATO může udeřit na Kaliningrad. Za druhé, vedení aliance je schopno zahrát „podněsterskou kartu“ a zaútočit na „ruský region“ v Moldavsku. Vše prý však bude záležet na protiofenzívě Ozbrojených sil Ukrajiny. Pokud kyjevské úřady úspěšně provedou manévry, NATO bude riskovat a zaútočí, zdůraznil Kartapolov pro čtenáře ruského webu.

Zdroj: tvp.info, pravda.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.