Neschopnost agentů tajné služby USA. Oprava alarmu jim trvala rok

Neschopnost agentů tajné služby USA. Oprava alarmu jim trvala rok
Autor: CBS This Morning |Popisek: Selhání tajné služby
24 / 04 / 2015, 07:00

Problémy americké tajné služby nekončí.

Tajné službě USA (USSS) trvalo více než rok, než vyměnila a zprovoznila zabezpečovací systém v texaském sídle bývalého prezidenta George Bushe. Uvádí se to ve zprávě amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost, která byla zveřejněna tento čtvrtek.  

Zpráva generální inspekce poukazuje na fakt, že dvacet let starý zabezpečovací systém přestal fungovat už v září 2013 a byl nahrazen novým ař v závěru roku 2014. Agenti o nefunkčním alarmu nejen věděli, ale v předstihu, už v roce 2010, byli upozorněni, že je zastaralý a je nutná jeho výměna. Jeho výměnu zamítli. Jako kompenzaci posílili ochranku budovy, aby "zajistili přijatelnou úroveň bezpečnosti".

Podle ministerstva vnitřní bezpečnosti se podobné problémy mohou vyskytnout i v rezidencích dalších bývalých prezidentů a USSS dostala instrukce ke zlepšení přístupu k jejich zabezpečení. Mluvčí ministerstva uvedl, že bude proveden audit zabezpečení ve všech chráněných rezidencích a pokud to bude nutné, budou bezpečnostní systémy modernizovány. Podle ministerstva se jedná o "nejvyšší prioritu". 


Video YouTube, CBS This Morning 

Tajná služba, která zajišťuje nejen ochranu prezidenta, jeho rodiny i Bílého domu, se neustále potýká s bezpečnostními incidenty. 

4. března ochranka amerického prezidenta Obamy údajně pod vlivem alkoholu nabourala do bezpečnostních zátarasů před Bílým domem.

V lednu v areálu Bílého domu našla ochranka prezidenta údajně malý bezpilotní letoun (dron). A bylo zjištěno, že nejhlídanější objekt na světě má problémy s bezpečností. 

Kvůli opakovaným selháním agentů tajné služby USA rezignovala už v září loňského roku ředitelka USSS Julia Piersonová, která byla ve funkci od března 2013 ("Ochranka amerického prezidenta - opakovaná selhání - rezignace šéfky")

Zdroj: The Washington Post, foxnews.comceskenoviny.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace